DENNÍK Z EUROVÍZIE, DEŇ PRVÝ. Náš poslucháč Marek je na najväčšej pesničkovej súťaži

Dnes sa začína prvé semifinálové kolo Eurovízie. Slovenská republika síce svoje želiezko v ohni (opäť) nemá, no Dobré rádio má v Anglicku snáď najväčšieho fanúšika Eurovision Song Contest. Hudobný sviatok si užíva Marek z Bratislavy a my vďaka nemu vieme všeko podstatné! A budú aj pikošky zo zákulisia!

Z Marekovho zápisníka vyberáme: Posledné dni v Liverpoole sa niesli v znamení skúšok a dolaďovania aj tých najmenších detailov tak, aby Eurovízia mohla začať. Osobne sme sa v pondelok zúčastnili prvej generálnej skúšky a môžeme potvrdiť, že Liverpool pre divákov pripravil úžasný audiovizuálny zážitok. Pódium, ktoré dnes privíta pätnástich semifinalistov, je obrovské a dá vyniknúť každému vystúpeniu. Keďže Veľká Británia usporadúva súťaž namiesto vojnou zničenej Ukrajiny aj celé prvé semifinále sa nesie v duchu oslavovania ukrajinskej kultúry a ich umelcov. Viac vám však nebudeme prezrádzať, aby sme nikomu nepokazili autentický zážitok.

Prvé semifinále je ozajstnou kombináciou rôznych žánrov a umelcov. Zo všetkých semifinalistov novinárov prítomných na generálnej skúške najviac zaujali vystúpenia Fínska, Izralea alebo víťazky Eurovízie z roku 2012, švedskej speváčky Loreen.

Ich úspech predpovedajú aj stávkové kancelárie, ktoré tieto mená taktiež radia medzi najväčších favoritov. Prekvapiť môže aj Česká republika so ženskou skupinou Vesna, ktorá chce zaujať originálnym spojením popu a folku.

Na pódiu budú so svojimi dlhými vrkočmi pripomínať slovanské bohyne. Prekvapením večera bude aj prítomnosť populárnej speváčky Rity Ory, ktorá sa ako špeciálny hosť predstaví s madley svojich najväčších hitov.

Dnes sa zúčastníme aj priameho prenosu a pocity z neho vám poskytneneme už zajtra!!!

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame