Majk Spirit týmto krokom všetkých prekvapil! Doteraz sme boli zvyknutí na iné spolupráce

Volá sa Frederika, pochádza zo Stropkova a od decembra sa o nej začína čoraz viac hovoriť aj písať. Samotný Majk Spirit sa totiž s mladou speváčkou z východného Slovenska rozhodol naspievať duet. Na spoločnom projekte sa podieľali ďalšie významné mená.

Novinku Petrus má na svedomí producent a multiinštrumentalista Eugen Botoš. Text je spod pera ADissa a podľa mladej Frederiky obaja do skladby vložili samých seba. Speváčka spolupracuje s Eugenom Botošom už nejaký čas, pričom na svojom konte majú viacero coverov. Novinka s Majkom Spiritom sa stane súčasťou nového albumu Eugena Botoša so slovenskými a českými umelcami. Rovnako tak bude súčasťou Frederikinho debutového albumu. „Skladbu Petrus najviac vystihuje spojenie láska k druhému. Každý z nás si pod touto myšlienkou môže nájsť to ‚svoje‘. Môže to byť úcta k ľudom, k svojej rodine, či k čomukoľvek na čom nám záleží. Majk svojím textom poukázal na lásku k manželke, čo mňa na tomto songu baví najviac,“ vysvetlila speváčka Frederika a dodala: „V mojej časti spievam o tom, že niekedy si neuvedomujeme, čo všetko máme vo svojich rukách a čo všetko vlastníme. Že občas zablúdime a strácame sa. Pritom to šťastie a láska je naokolo a v nás.“

„Na túto skladbu ma pozval producent Eugen Botoš,“ povedal Majk Spirit a dodal: „Frederika naspievala svoj part a natočili sme krásne video v réžii Michala Nemtudu. Myslím si, že všetci zúčastnení odviedli skvelú prácu a na svete je ďalší príjemný song. Petrus.“

Keď Eugen Botoš začal písať nové skladby na jeho pripravovaný album s umelcami zo Slovenska a Česka, tak medzi prvými skladbami mal práve skladbu Petrus. „Frederike som ho púšťal ako prvej a jej sa demo veľmi páčilo. Neváhal som ani sekundu a skladbu som jej ponúkol,“ povedal producent. „Adiss presne vystihol atmosféru hudby po textovej stránke dokonale a hotový náčrt skladby som poslal Majkovi Spiritovi. Ten mi po vypočutí hneď napísal, že ide do toho a veľmi sa teší,“ dodal E. Botoš.

Producent vníma Frederiku ako novú vlnu v kategórii pop music na Slovensku. „Je to skvelý človek s veľkým srdiečkom a veľkou túžbou vrátiť sa opäť k hudbe, umeniu. Som presvedčený, že jej prejav osloví väčšinu ľudí,“ povedal o speváčke a dodal, že už začali pracovať na jej debutovom albume.

Majk Spirit, Frederika, Eugen Botoš a ADiss vytvorili skladbu, ktorá upozorňuje na to, ako veľmi je dôležité vnímať, čo máme a aké vzácne to pre nás je. Pri tvorbe videoklipu sa zhodli, že chcú artové poňatie a aby z neho bolo cítiť, že je o dvoch ľuďoch a jeho myšlienkach. „Oslovili sme z nášho pohľadu najlepšieho režiséra na slovenskom trhu Michala Nemtudu a spoločne s jeho tímom sme sa dohodli na postupe. Vybrali sme lokácie, ktoré sa presne do myšlienky klipu hodili. Obrazy, honosné priestory, čistota, kľud, pokora a pokoj. To je z môjho pohľadu to, čo opisuje celú skladbu a našu predstavu klipu,“ prezradila Frederika. Videoklip sa nakrúcal v priestoroch Galérie Nedbalka v Bratislave a v kaštieli Princess Palace v Dunakiliti (Maďarsko). Speváčka vyzdvihla aj Michala Nemtudu, ktorý ju pri nakrúcaní dostal do úplnej pohody a vďaka nemu zvládla aj prvé profesionálne nakrúcanie.

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame