Nominácie na OSCARA sú známe! Je tam aj tvoj favorit?

V meste pod ikonickým nápisom HOLLYWOOD zverejnili nominácie 96. ročníka udeľovania prestížnych filmových cien – Oscarov. Prinášame zoznam nominácií v hlavných kategóriách z celkového počtu 23.

Najlepší film
      – Oppenheimer
      – Chudiatko
      – Vrahovia mesiaca kvetov
      – Barbie
      – Maestro
      – American Fiction
      – Anatómia pádu         
      – The Holdovers
      – Minulé životy
      – Zóna záujmu

Najlepšia réžia
      – Jonathan Glazer (Zóna záujmu)
      – Jorgos Lanthimos (Chudiatko)
      – Christopher Nolan (Oppenheimer)
      – Martin Scorsese (Vrahovia mesiaca kvetov)
      – Justine Trietová (Anatómia pádu)

Najlepší herec v hlavnej úlohe
      – Bradley Cooper (Maestro)
      – Colman Domingo (Rustin)
      – Paul Giamatti (Zimné prázdniny)
      – Cillian Murphy (Oppenheimer)
      – Jeffrey Wright (American Fiction)

Najlepšia herečka v hlavnej úlohe
      – Annette Beningová (Nyad)
      – Lily Gladstoneová (Vrahovia mesiaca kvetov)
      – Sandra Hüllerová (Anatómia pádu)
      – Carey Mulliganová (Maestro)
      – Emma Stoneová (Chudiatko)

Najlepší herec vo vedľajšej úlohe
      – Sterling K. Brown (American Fiction)
      – Robert De Niro (Vrahovia mesiaca kvetov)
      – Robert Downey Jr (Oppenheimer)
      – Ryan Gosling (Barbie)
      – Mark Ruffalo (Chudiatko)

 Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe
      – Emily Bluntová (Oppenheimer)
      – Danielle Brooksová (The Color Purple)
      – America Ferrerová (Barbie)
      – Jodie Fosterová (Nyad)
      – Da’Vine Joy Randolphová (The Holdovers)

Najlepšia titulná skladba
      – The Fire Inside (Flamin’ Hot)
      – I’m Just Ken (Barbie)
      – What Was I Made For? (Barbie)
      – Wahzhazhe (A Song For My People) (Vrahovia mesiaca kvetov)
      – It Never Went Away (American Symphony)

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Najlepší zahraničný film
      – I’m Captain (Taliansko)
      – Perfect Days (Japonsko)
      – Society of the Snow (Španielsko)
      – The Teachers’ Lounge (Nemecko)
      – Zóna záujmu (Británia)

Najlepší animovaný film
      – The Boy and the Heron (Japonsko)
      – Elemental (USA)
      – Nimona (USA)
      – Robot Dreams (Španielsko)
      – Spider-Man: Across the Spider Verse (USA)

Najlepší dokumentárny film
      – Bobi Wine: The People’s President (Británia/Uganda)
      – The Eternal Memory (Čile)
      – Four Daughters (Francúzsko/Tunisko/Nemecko/Saudská Arábia)
      – To Kill a Tiger (Kanada)
      – 20 Days in Mariupol (Ukrajina)

Prestížne filmové ceny sa sa budú udeľovať 10. marca v Los Angeles, informovala TASR. 

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame