POMALY a POKORNE si dnes pripomíname túto hereckú LEGENDU

Už ako batoľa účinkoval v reklame na plienky. V mladosti sa živil ako príležitostný herec a bol známy aj v oblasti modelingu. Fanúšikovia strieborného plátna si ho však pamätajú najmä ako policajta Briana O’Connera v úspešnej sérii akčných filmov Rýchlo a zbesilo. Paul Walker by mal dnes 50 rokov.

Paul William Walker IV., ktorý mal írsko-anglicko-nemecký pôvod, sa narodil 12. septembra 1973 v americkom meste Glendale v okrese Los Angeles. Vyštudoval kresťanskú strednú školu a vysokoškolské vzdelanie získal v odbore morskej biológie. Už od dvoch rokov pôsobil v modelingu. Ako herec sa začal objavovať od roku 1985, účinkoval v seriáloch Mladí a nepokojní, Cesta do neba či Throb. 

Prvá filmová úloha prišla v roku 1986 v horore Príšera zo šatníku. Výraznejšiu úlohu získal v roku 1998 v komédii Blázni v parku. Jeho kariéra pokračovala ďalšími úlohami vo filmoch Varsity Blues, Takmer bez šance, Také normálne dievča a Lebky. Absolútny celosvetový úspech Walker dosiahol odštartovaním série filmov Rýchlo a zbesilo. Prvý diel, režírovaný Robom Cohenom vznikol v roku 2001. V snímkach stvárnil policajta O´Connera, ktorý sa stal priateľom a parťákom Dominica Toretta v podaní herca Vina Diesela.  

Práve v období nakrúcania siedmeho pokračovania Rýchlo a zbesilo došlo k vážnej dopravnej nehode, pri ktorej 30. novembra 2013 Paul Walker zahynul. Produkciu filmu po úmrtí vtedy 40-ročného Walkera na tri týždne zastavili a premiéru odložili o niekoľko mesiacov neskôr na 10. apríla 2015. Len prvých šesť dielov série celosvetovo zarobili vyše dve miliardy dolárov. V siedmom pokračovaní po jeho úmrtí ho prostredníctvom filmárskej technológie a vizuálnych efektov zastúpili jeho bratia Caleb a Cody Walkerovci.

Film prilákal do kín rekordný počet divákov a medzinárodne zarobil viac ako 1,5 miliardy dolárov. Paul Walker sa venoval aj dobročinnosti v rámci svojej neziskovej organizácii Reach Out Worldwide, ktorú založil v roku 2010 s cieľom poskytnúť pomoc regiónom zničeným prírodnými katastrofami.

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame