Prespievala ju Pink aj Miley Cyrus. Svet spomína na Sinéad O’Connor a pieseň Nothing Compares 2 U

Včera večer obletela svet smutná správa. Írska speváčka rozšírila hudobné nebo, umrela vo veku 56 rokov. Známou sa stala najmä vďaka skladbe, ktorú pôvodne zložil Prince, no v jej podaní ide o jednu z najkrajších hymien o láske.

Je o strate lásky a osamelosti. Tieto pocity pozná každý z nás. No ešte viac sme sa s nimi stotožnili vďaka talentovanej Írke. Pieseň bola napísaná Princeom v roku 1985 pre jeho projekty The Family a The Time, ale jej popularita narástla až po preinterpretovaní Sinéad O’Connor. Princeov originálny záznam nebol ako singel vydaný, no po Sinéadinom podaní sa pieseň stala ikonickou a neprekonateľnou.

Jej dojímavý vokál a úprimný prejav totiž dali piesni hĺbku a intenzitu, ktorá sa zaryla do sŕdc mnohých poslucháčov. Videoklip s jej ikonickým plešatým vzhľadom a slzami na tvári dodal skladbe ešte väčšiu silu. Pieseň sa stala hymnou pre tých, ktorí zažili bolestivé rozchody alebo stratili dôležitú osobu vo svojom živote. Získala rad ocenení a stala sa symbolom éry, ktorá zmenila hudobný priemysel. Okrem toho sa stala súčasťou popkultúry a objavila sa v mnohých filmoch, seriáloch a reklamách.

Bez ohľadu na to, či ste túto pieseň počuli mnohokrát alebo ju počúvate sporadicky, stále si nesie svoju emocionálnu silu a udržuje si svoje miesto ako jedna z najvýznamnejších piesní v hudobnej histórii. Svoju verziu skladby dokonca ponúkla aj Pink.

Naživo ju dokonca zaspievala aj Miley Cyrus…

A možno si ju už spolu spievajú Sinéad a Prince. Tam hore…

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame