Švédka Loreen sa chystá zopakovať históriu. Podarí sa jej opäť vyhrať Eurovíziu?

Počas víkendu švédski fanúšikovia pesničkovej súťaže Eurovision Song Contest rozhodli o tom, že ich krajinu bude v Liverpoole opäť reprezentovať speváčka, ktorá Eurovíziu v roku 2012 vyhrala. Hit Euphoria od Loreen si zamilovali ľudia po celom svete a z nášho éteru ti znie už jej nová skladba, s ktorou pôjde do boja tento raz.

Až 37 krajín prihlásilo svojich interpretov a skladby do najväčšej pesničkovej súťaže. V Liverpoole nás čaká už 67. ročník Eurovízie. Slovensko na nej svoje zastúpenie mať nebude, no aj tak sú všetci zvedaví na švédsku speváčku Loreen. Tá vie, ako to na Eurovision Song Contest funguje, nakoľko súťaž v roku 2012 vyhrala a skladba Euphoria sa z hlavného mesta Azerbajdžanu raketovo rozšírila do celého sveta.

Jej najnovší hit Tattoo, ktorý ti na Slovensku hráme ako prví, je už teraz horúcim želiezkom v ohni a veľkým favoritom. Finále sa pritom uskutoční 13. mája 2023. Švédi Eurovíziou žijú a pravidelne realizujú súťaž, víťaz ktorej si zabezpečí miestenku na ESC. Tento raz sa víťazkou Melodifestivalen 2023, ako sa súťaž volá, stala práve Loreen. Porazila 28 ďalších švédskych interpretov.

Skladba Tattoo, je už teraz veľkým hitom, speváčka s ním boduje na mieste #1 vo švédskych rebríčkoch. Tridsaťdeväťročnej Loreen veria aj stávkové kancelárie, podľa ktorých si krištáľový mikrofón do Švédska dovezie aj tento rok.

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame