Vtiahne ťa na tanečný parket. Ellie Goulding vydala cez Veľkú noc nový album

Volá sa Higher Than Heaven a ide o doposiaľ najosobnejší album tejto talentovanej britskej speváčky. Osobnú spoveď na teba rozbalí priamo vo víre tanca. Album pritom vznikal v neľahkých časoch.

Z jedenástich songov na albume je aspoň päť zaručeným bangrom. Mnohé zo singlov poznáš už aj z nášho éteru, napríklad All By Myself, Easy Lover, Let It Die, Like A Saviour. Pilotný singel Midnight Dreams ťa tiež nenechá sedieť v kúte, zvuk disco syntetizátorov a funky gitary ťa jednoducho prinúti tancovať.

Hudobní kritici počas Veľkej noci nešetrili chválami a piaty štúdiový album Ellie Goulding hodnotia veľmi pozitívne. Ozývajú sa aj hlasy, že pripromína kvalitný zvuk 80. rokov a tvorbu Janet Jackson. Ellie tvorila novú hudbu v čase vrcholiacej pandémie ochorenia covid-19 a hoci by si človek myslel, že bude kvôli tomu pochmúrny, opak je pravdou. “Každý z nás mal obavy zo svojej budúcnosti, trápili nás vzťahy, rodinné drámy, no som rada, že to na nahrávke cítiť nie je. Nechali sme to všetko pred dverami štúdia,” povedala o zákulisí samotná speváčka.

Na albume Higher Than Heaven počuť aj viacero vydarených spoluprác, v spomínanom štúdiu sa Ellie zatvorila s Anthonym Rossomandom, Andrewom Wellsom aj Sigalom. Dobrou správou je, že pri príležitosti nového albumu vyrazí Angličanka aj na turné, vidieť ju budeš môcť napríklad v Dubline, Manchesteri, Londýne, Paríži, Bruseli, Miláne, Kolíne, Berlíne a ďalších mestách.

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame