Vypočuj si novú PARU a zisti, či bude koncertovať aj vo tvojom meste!

Novinka Na ceste je titulnou skladbou novej slovenskej komédie Villa Lucia. Voľba režiséra Michala Kollára bola jasná, s chalanmi z Pary má dlhoročné a úprimné priateľské vzťahy. Naživo si budeš môcť novinku vychutnať už na prelome marca a apríla, banda totiž vyráža na jarné klubové turné!

Ostaňme ešte chvíľu pri väzbách Michala a Pary… Okrem toho, že Michal natočil Pare jej úplne prvý videoklip, chodil s Matúšom Vallom aj na rovnakú strednú školu. „Dlhšiu dobu sa mi ozýval môj kamarát z detstva Michal Kollár, ktorý mi povedal, že robí bratislavskú komédiu s prvkami nostalgie a veľmi by sa mu do nej hodila nejaká naša skladba. Tak som mu poslal pieseň Na ceste, na ktorej sme práve pracovali a on sa do nej okamžite zamiloval,“ prezradil Matúš Vallo.

„Villa Lucia je prienik žánrového filmu – zlodejskej komédie a generačnej výpovede. A to je práve to, čo ma ťahalo späť k Pare. Niektoré postavy vo filme sú voľne inšpirované mojimi spolužiakmi, kamarátmi a ich/našimi láskami. A k tejto forme spomienky na (bratislavskú) mladosť a prvé city neodmysliteľne patrí skupina Para,“ teší sa zo spolupráce režisér filmu Michal Kollár.

Na novej skladbe, podobne ako pri úspešnom songu To okolo nás, skupina opäť spolupracovala s Janou Kirschner a zakladajúcim členom Pary Matejov Starkovom. Ten do skladby v štúdiu Birdland Studios nahral aj svoj gitarový part. O text sa postaral Matúš Vallo spoločne s Janou Kirschner.

Videoklip k novinke sa nakrúcal v Bratislave. Jeho režisérom je Michal Kollár, ktorý do klipu okrem Laskyho obsadil aj jednu z postáv filmu Villa Lucia, obľúbeného českého herca Zdeňka Godlu. Zdeňka som osobne nepoznal. Stretol som sa s ním prvýkrát až na pľaci a aj to len na niekoľko minút. Je to však veľký sympaťák. Ja som točil od rána do večera a celý deň bola extrémna zima. Slnko síce svietilo, ale teplomer ukazoval pod nulu. Vychytali sme ten najchladnejší deň v mesiaci. Ale aj napriek neskutočnej zime, ktorá mi občas bránila sa plne herecky presadiť, to bolo veľmi príjemne nakrúcanie,“ zaspomínal si s úsmevom Lasky.

Novú pieseň kapela predstaví aj na jarnom klubovom turné, počas ktorého vystúpi v ôsmich slovenských a jednom českom meste. Koncertný repertoár bude tvoriť prierez hitov vrátane nových skladieb, ktoré Para nahráva na svoj pripravovaný album. Tu sú zastávky:

Para – Na ceste Tour 2023

30.03.2023 – Brno / Fléda

31.03.2023 – Piešťany / Elektrárňa

01.04.2023 – Bytča / Ladovňa

06.04.2023 – Zvolen / DK ŽSR

07.04.2023 – Košice / Tabačka

08.04.2023 – Prešov / Stromoradie

15.04.2023 – Skalica / Orlovňa

21.04.2023 – Banská Bystrica / Urban Spot

22.04.2023 – Trenčín / Piano Club

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame