Yael PRVÝKRÁT po priznaní závislosti. TOTO je jeho nový plán! EXKLUZÍVNE vydanie Friendzone v Dobrom rádiu

Je to už pár dní, čo sa bulvárne médiá priživujú na odvážnom kroku Matúša Yaela Kolárovského. Obľúbený slovenský spevák, herec, model a hlas Dobrého rádia sa v polovici novembra na sociálnych sieťach zveril svojim fanúšikom s tajomstvom, ktoré ho ťažilo. V minulosti mal skúsenosť s užívaním liekov, no dnes so závislosťou úspešne bojuje a svoje osobné skúsenosti sa rozhodol zúročiť pre dobro ostatných.

Súčasná doba si od ľudí vyžaduje veľa. Neustále sme vystavovaní novým výzvam, kladené sú na nás prílišné nároky. Musíme byť stále usmiati, k dispozícii a podávať výkony nad očakávania. Moderátor Friendzone Matúš Yael Kolárovský sa rozhodol o svojej skúsenosti so slovenským šoubiznisom prehovoriť pred celou krajinou. Detailne opísal dôvody, pre ktoré začal užívať antidepresíva. “Dostalo sa mi pozornosti, s ktorou som nevedel narábať. Začal som užívať lieky na upokojenie,” povedal vo svojom vyznaní na Instagrame. Našťastie sa rozhodol so svojou následnou závislosťou skoncovať a vydať sa na novú životnú cestu. Pozornosť chce teraz upriamiť na pomoc ostatným.

Dôkazom, že to myslel vážne, bola aj ostatná epizóda jeho talkshow Friendzone, ktorú moderuje práve v Dobrom rádiu. Otvorene sa so svojou hostkou rozprával o tom, ako sa človek stane závislým, ako by malo na to reagovať jeho okolie a najmä o tom, ako sa z tohto začarovaného kruhu dostať von. Kým doposiaľ boli jeho hosťami najmä jemu blízki ľudia a priatelia, po bulvárnej búrke sa o svojom novom zámere rozhodol porozprávať so špecialistkou na závislosti, psychologičkou Ingrid Hupkovou. “Na Slovensku stúpa spotreba legálnych aj ilegálnych psychoaktívnych látok, pribúdajú nové syntetické drogy,” povedala odborníčka počas Yaelovej šou Friendzone.

Ocenila tak zároveň jeho rozhodnutie pomáhať prostredníctvom osobnej skúsenosti a talkshow ostatným. “Dopamín môžeme telu dodať oveľa príjemnejším spôsobom. Pomáha prítomnosť blízkych ľudí, pohybová aktivita, rozhovor s niekým, kto nám rozumie. Starajme sa o svoje vzťahy, tie nám pomôžu v časoch, keď sa pošmykneme,” prezradila docentka Hupková. “Ďakujem veľmi pekne za vaše slová. Ak ich počul niekto, kto má podobný problém, aký som mal ja, teraz sme mu dali motiváciu na to, ako sa z toho dostať. Stále je tu tá šanca, držím ti palce,” dodal dojatý Yael na záver.

Úprimný a obohacujúci rozhovor na tému, ktorá je dodnes stále tabuizovaná, si môžete vypočuť v našich podcastoch, prípadne v nedeľnej repríze Friendzone, po 11.00 hod.

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame