Cez country si získala srdcia Američanov. Dnes ju miluje celý svet. Všetko najlepšie, Taylor Swift!

Vášnivo, cieľavedome, no zároveň trpezlivo a pokorne. Tak si išla súčasná ikona za svojím snom. Obzrite sa s nami za doterajšou kariérou Taylor Swift, ktorá dnes oslavuje 33 rokov.

Country hudbu má svojej DNA. Už vo veku 14 rokov sa rozhodla opustiť svoj rodný kraj (zároveň farmu na výsadbu vianočných stromčekov) a presťahovala sa z Pensylvánie do štátu Tennesse. Vedela, že jedného dňa prerazí vo svete country, veď dokonale jazdí na koni a spieva. Navyše bola ochotná urobiť pre to maximum. Odhodlanie sa jej vyplatilo už krátko po presťahovaní sa. V roku 2006 totiž vydala debutový album nesúci jej meno a singel Our Song ju vyšvihol do prestížneho country singlového rebríčka. O dva roky neskôr sa dočkala svojej prvej nominácie na Grammy.

Vďaka druhému štúdiovému albumu – Fearless – si získala popularitu už aj za hranicami USA. Nečudo, práve z neho pochádzajú single Love Story, You Belong With Me a mnohé ďalšie, ktoré si pospevujeme dodnes aj v našich končinách. Išlo o jeden z najpredávanejších albumov za veľkou mlákou a vďaka nemu sa Taylor stala najmladšou držiteľkou Grammy v kategórii album roka. Megaúspešné boli aj ďalšie štúdiové albumy, teda Speak Now, Red, Reputation, Lover, Folklore, Evermore. V roku 2022 vydala album Midnights, v ktorom sa ešte viac podčiarkol jej cit pre zhudobnenie osobných skúseností, obáv aj radostí života.

Talent s dobre cieleným marketingom z nej robí najpredávanejšiu speváčku všetkých čias. Bola prvou ženou, ktorá dvakrát získala Grammy v kategórii album roka. Okrem toho je držiteľkou cien Billboard Music Awards, Brit Awards a zoznam country ocenení by si zaslúžil samostatný článok. Svoje textárske a skladateľské umenie predviedla aj v práci pre iných. Je spoluautorkou filmovej hudby, vo filme Cats z roku 2019 si dokonca aj zahrala.

Skúsenosť s filmom jej učarovala natoľko, že ju čaká i režisérsky debut. Už dnes sa veľkej popularite teší videoklip k singlu Anti Hero, ktorý si sama režírovala a ktorý poznáš aj z nášho éteru.

Prípravy na jej celovečerný film vrcholia, známe sú však len niektoré detaily. Okrem režisérskej stoličky si Taylor zasadne aj na tú scenáristickú. Vieme ešte i to, že pôjde o snímku vhodnú pre náročnejšieho diváka. Všetko potrebné sa však dozvieš aj z nášho éteru. Tak teda všetko najlepšie, Taylor!

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame