Chcem schudnúť 10 kíl a odbehnúť 15 km! Expert nám prezradil chyby, pre ktoré nedosahujeme svoje ciele

Poradíme vám, ako vie byť človek efektívny.

Poznáte to – stanovíte si nejaký cieľ, no už na začiatku čelíte problémom. Ako ich prekonať? Ako dosiahnuť to, čo chcete, no zároveň pri tom nestráviť mladosť? Luki s Katkou vyspovedali Dávida Kálmána, experta na efektivitu, ktorý im poskytol aj niekoľko dôležitých tipov.

Zdroj: Facebook – David Kálmán

Na začiatok vysvetľuje, že základom je akcieschopnosť. Ak si chceme niečo naplánovať, mali by sme dopredu odstrániť všetky prekážky, o ktorých vieme. „Ak ich máme, väčšinou sa nevieme do toho dokopať, pretože dáme mozgu čas na to, aby nás presvedčil, že to nejde, alebo že je to ťažké,“ hovorí expert.

Najväčším problémom podľa neho je, že si mnohokrát dáme priveľké ciele„Chceli by sme hneď na druhý deň zabehnúť 15 kilometrov, hneď sa naučiť celú angličtinu a podobne. To je väčšinou neprechodné, pretože náš mozog nás na druhý deň po takomto výkone presvedčí, že by sme to už nikdy nemali robiť a určite je lepšie sadnúť si pred telku, pozerať Netlifx, alebo si dať štrudľu,“ opisuje Dávid Kálmán naše mozgové pochody, zároveň však dodáva, že riešenie nie je ťažké.

Treba sa pozerať na progres a výsledky sa ukážu až z dlhodobého hľadiska: Najhoršie je, keď si dávame ciele typu ‚chcem schudnúť 10 kíl‘. Nie. My musíme chcieť zmeniť životný štýl. Musíme mať za tým trošku viac.“ Veľmi často sa vraj stáva, že si dáme takýto cieľ, ako je schudnutie desiatich kíl, no keď to dokážeme, vrátime sa k tomu, čo sme robili predtým. „Treba sa tešiť na proces, nielen na cieľ,” uzatvára odborník.

Vypočuj si celý rozhovor:

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: dobrenoviny.sk

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame