DENNÍK Z EUROVÍZIE, DEŇ DRUHÝ. V tričku Dobrého rádia medzi najväčšie európske hviezdy. Poslucháč Marek si Liverpool užíva

Tie najkrajšie a najväčšie zážitky priamo z diania! Bratislavčan Marek sa dostal medzi hviezdy tohtoročnej Eurovízie a za sebou má prvý semifinálový večer. Darilo sa Čechom, Fínom, ale čo Loreen? Postúpila veľká favoritka do finále?

Utorok sa v Liverpoole niesol jednoznačne v znamení Eurovízie. Už od rána do centra mesta prúdili davy fanúšikov s vlajkami, prípadne oblečení v rôznych extravagantných kostýmoch. To už k eurovíznej kultúre jednoducho patrí. Ja som takisto nebol výnimkou a mal som na sebe oblečenú slovenskú vlajku, aby som aspoň takýmto spôsobom podporil aj slovenskú členku českej skupiny Vesna, Terezku.

Najväčšie zimomriavky som však mal s blížiacim sa vstupom do arény, kde som sa chystal sledovať živé semifinále č. 1. Atmosféra už pred samotnou arénou bola neskutočná, a to, čo sa dialo vo vnútri, to už bol iný vesmír. Keď sa pod jednou strechou stretne približne 10-tisíc fanúšikov tejto pesničkovej súťaže, zanechá to vo vás neskutočné pocity. Živé semifinále dopadlo podľa očakávaní a do finále postúpili takmer všetci favoriti. Ľudia po každom vystúpení burácali.

Ak však ešte niečo ostalo na streche arény po vystúpení najväčšej ašpirantky na víťazstvo Loreen, tak po piesni fínskeho šoumana, ktorý priamy prenos uzatváral, to jednoznačne všetko odletelo preč. Hala burácala a ja som mal opäť zimomriavky.

Veľmi ma potešil aj úspech českých reprezentantiek, ktoré sa taktiež kvalifikovali do finále, a tak budeme mať v sobotnom veľkolepom finále aj slovenskú stopu.

Dnes ma čaká generálna skúška druhého semifinále a ja sa už neviem dočkať, čím ma usporiadatelia opäť prekvapia. Už zajtra sa s vami rád podelím o pocity a dojmy z dnešného večera.

Marek. 

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame