DENNÍK Z EUROVÍZIE, DEŇ TRETÍ. Mikina s merchom poriadne drahá, šancu na postup do finále majú aj Rakúšania

Dnes večer spoznáme ďalšie piesne, ktorým sa otvoria brány do veľkolepého sobotného finále 67. ročníka najväčšej pesničkovej súťaže Eurovision Song Contest. Čo v tretí súťažný deň zažil náš Marek?

Mladý Bratislavčan je nielen veľkým fanúšikom Eurovízie, ale aj perfektným reportérom, ktorý nás denne informuje o všetkom dôležitom priamo z Liverpoolu. Jeho zážitky a postrehy si môžeš vypočuť v Dobrom ráne s Adamom a Kickou, prípadne si prečítaj jeho ostatné zážitky priamo tu:

Môj včerajší program v Liverpoole bol opäť plný. Hneď po príchode do mesta som išiel do oficiálneho obchodu s reklamnými predmetmi a zakúpil som si merchovú mikinu. Ceny sú tu vysoké, ale Eurovízie sa nezúčastňujem každý deň, preto chcem mať určite pamiatku. Zúčastnil som sa aj generálnej skúšky druhého semifinále. Mne osobne sa kvalita piesní v tomto kole zdala jemne nižšia, ale určite si tam diváci nájdu svojich favoritov. Postup do finále sa asi najviac očakáva od dua rakúskych speváčok s ich piesňou Who the hell is Edgar? arménskej speváčky a rapperky Brunette. Uvidíme, čo prinesie priamy prenos už dnes večer a či nastanú nejaké prekvapenia.

Eurovízia, to nie sú len tri živé prenosy, ale súťažou vždy žije celé usporiadateľské mesto počas dvoch týždňov. Včera som navštivil aj tzv. Eurovision village, alebo eurovíznu dedinku, kde sa každý deň stretávajú fanúšikovia súťaže a užívajú si atmosféru.

Eurovision Village pripomína letný hudobný festival.

Nachádza sa neďaleko arény a ponúka bohatý program, ako aj veľké množstvo rôznych stánkov s občerstvením alebo reklamných partnerov.  Za celý deň sa na hlavnom pódiu v Eurovision village prestriedajú rôzni britskí hudobníci, ktorých dopĺňajú aj koncerty eurovíznych hviezd a starajú sa tak o náladu všetkých návštevníkov. Práve tam sa chystám užiť si dnešný priamy prenos, keďže do arény sa mi kúpiť lístok nepodarilo. Verím, že vy si ho užijete aj z televíznych obrazoviek!

Marek.

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame