DENNÍK Z EUROVÍZIE: Favoritka vyhrala, LOREEN do Švédska priniesla druhú cenu v kariére!

Až 26 krajín postúpilo do finále 67. ročníka najväčšej pesničkovej súťaže. V sobotu večer sa však prekvapenie nekonalo, Loreen skončila na prvpom mieste. Organizátori Eurovízie však upustili od pôvodného zámeru spojiť sa vo finále cez videohovor s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenskyjm. A to preto, aby tak ochránili nepolitické smerovanie súťaže.

Priamo z Liverpoolu, dejiska tohtoročnej Eurovízie, nám tie najaktuálnejšie správy prinášal náš poslucháč Marek z Bratislavy. Tomu sa tesne pred druhým semifinálovým kolom dokonca podarilo stretnúť s víťazom Eurovízie v rok 2014, Rakúšanom známym pod menom Conchita Wurst.

Všetci však netrpezlivo čakali na sobotné grandfinále… Najväčšia favoritka, Švédka Loreen, vystúpila na ňom ako ôsma v poradí, českým favoritkám Vesna organizátori prisúdili pozíciu číslo 14, ihneď po miláčikovi publika, fínskom spevákovi Käärijäovi. Celú šou uzatvárala domáca anglická speváčka Mae Muller.


Budúci rok tak Eurovision Song Contest bude hostiť Švédsko. Dokonca sa objavujú teórie, že ide o kalkul, nakoľko uplynie vtedy presne 50 rokov, čo švédska kapela ABBA vyhrala na Eurovízii tiež…

Rozhodne však išlo o veľkolepé finále. Loreen sa stala prvou ženou v histórii, ktorej sa podarilo súťaž vyhrať dvakrát, prvý raz sa tak stalo v roku 2012, vtedy zvíťazila so skladbou Euphoria.

Na tlačovej besede Loreen potešila fanúšikov s informáciou, že sa vydá aj na európske turné a ktovie, možno zavíta aj na Slovensko.

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame