Do kín ide BARBIE! Toto sú najväčšie PIKOŠKY o legendárnej bábike

Na slovenské strieborné plátna už tento týždeň prichádza Barbie s Margot Robbie ako Barbie a Ryanom Goslingom ako Kenom. Novinka rozpráva príbeh Barbie, ktorá je vyhodená z Barbielandu za to, že nie je dosť dokonalá. Následne sa vydáva na dobrodružstvo do skutočného sveta, kde sa učí, čo to znamená byť skutočnou…

Čo však vieme o bábike, ktorá pobláznila celý svet? Stále je najpopulárnejšou hračkou na svete. Prvýkrát bola predstavená v roku 1959 spoločnosťou Mattel na veľtrhu hračiek a odvtedy sa predalo viac ako 1,5 miliardy kusov. Barbie je dostupná v rôznych farbách pleti, vlasoch a očiach a má množstvo rôznych povolaní a záujmov.

Navrhnutá bola Ruth Handlerovou, spoluzakladateľkou spoločnosti Mattel. Handlerovú inšpirovala jej vlastná dcérá, Barbara, ktorá si chcela hrať s bábikou podobajúcou sa na dospelú ženu. Barbie sa stala okamžitým hitom a rýchlo sa stala jednou z najpopulárnejších hračiek na svete. Čo o nej možno (ne)vieš?

  • Pôvodný názov Barbie bol Lilli.
  • Prvá Barbie mala čierne a biele plavky a stála tri doláre.
  • Barbie má viac ako 180 povolaní, vrátane astronautky, lekárky, právničky a prezidentky.
  • Barbie sa predáva vo viac ako 150 krajinách sveta.
  • Barbie je predmetom mnohých filmov, televíznych relácií a hudobných skladieb.
  • Barbie bola kritizovaná za to, že je nerealistická a podporuje nezdravé štandardy krásy.
  • Niektorí ľudia sa však domnievajú, že Barbie môže byť pozitívnym vzorom pre dievčatá. Ukazuje im, že môžu byť čokoľvek, čo chcú, a že môžu dosiahnuť všetko, čo sa im zažiada.

Nezáleží na to, či si alebo nie si fanúšikom tejto kultovej bábiky. S novým filmom je úzko spätý aj nadupaný soundrack. Z Dobrého rádia už poznáš napríklad skladbu Dance The Night, pod ktorú sa podpísala Dua Lipa, no vo filme zaznie aj Billie Eilish a mnohí ďalší.

Nezabudni! Novinky zo sveta filmu, seriálov a streamov ti prináša každý týždeň, vždy vo štvrtok, naša Katka vo svojej Movie Night!

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame