Dobrá správa pre fanúšikov skupiny PARA. Chalani chystajú veľký koncert. Pokrstia aj nový ALBUM

Fanúšikovia Pary sa tento rok konečne dočkajú. Po šiestich rokoch od poslednej radovej nahrávky Našou krajinou vydá ich obľúbená kapela nový štúdiový album. Bude sa volať Pre všetko okolo nás. Skupina ho plánuje pokrstiť na veľkom koncerte, ktorý sa uskutoční 5. apríla v bratislavskom Stars Auditorium.

Para na novom albume pracuje s určitými prestávkami už dlhých šesť rokov. Za ten čas stihla zverejniť viacero singlov vrátane úspešnej skladby To okolo nás, ktorej záverečné slová textu sa stali inšpiráciou aj pre názov nového albumu. „To okolo nás bol prvý singel z dosky, ktorý veľmi v spoločnosti zarezonoval. Okolo nás sa dejú rôzne veci, okolo nás sú ľudia, ktorých milujeme, okolo nás je prostredie, ktoré vytvárame a v ktorom chceme žiť – jednoducho, myšlienka „pre všetko okolo nás“ približuje charakter celého nového albumu, je v ňom všetko, čím sme i čím by sme chceli byť,“ prezradil Lasky, ktorého doplnili ďalší členovia Pary„Je to nielen záverečná veta našich ostatných koncertov, ktorú spoločne s ľuďmi spievame, ale je to i určitá výzva na staranie sa o veci a ľudí vôkol nás.“

Osmy štúdiový album, ktorý bude obsahovať desať piesni, plánuje kapela vydať 12. februára. Všetky skladby z neho zároveň Para predstaví aj naživo na špeciálnom bratislavskom koncerte, ktorého súčasťou bude i krst novinky. „Okrem nový skladieb, na ktorých live prevedenie sa už veľmi tešíme, zaznie na koncerte aj výber toho najlepšieho z histórie skupiny. Bude to dlhý koncert s krásnou svetelno-vizuálnou show. Veľa energie, veľa kamarátov a veľa Pary,“ teší sa na koncert Lasky.

„Dlho sme v Bratislave nehrali samostatný koncert a preto sa na tento veľmi tešíme. Na to ako ľuďom zahráme známe ale i nové skladby. Bude to pre nás zároveň aj určitý test, podľa ktorého zistíme ako jednotlivé nové piesne naživo fungujú. Nechceme nič podceniť, na vizuálnej i dramaturgickej stránke koncertu tvrdo pracujeme. Príde aj skvelý krstný otec, ktorého meno zatiaľ neprezradíme,“ doplnil Matúš Vallo

Vstupenky na koncert s krstom, ktorý sa uskutoční 4. a 5. apríla o 20:00 v Bratislave sú k dispozícii online. Návštevníci koncertu sa môžu tešiť na dvojhodinovú show, počas ktorej zaznie okrem mnohých hitov aj spomínaný song To okolo nás. Na festivale Grape ho minulý rok v lete hrali členovia Pary na pódiu, z ktorého neskôr zliezli i priamo medzi ľudí, skoro desať minúť. Či sa im v Bratislave podarí túto minutáž prekonať, sa dozviete už začiatkom apríla v Stars Auditorum.

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame