Dobré rádio zahralo kultovú protivojnovú pesničku Johna Lennona. Jej silný odkaz zaznel v celej Európe

To, čo si momentálne v Dobrom rádiu želáme zo všetkého najviac, je mier. Pridali sme sa preto k celoeurópskej iniciatíve a v rannom vysielaní sme zahrali kultovú protivojnovú pesničku “beatlesáka” Johna Lennona.

Silné posolstvo o mieri a nádeji

O trištvrte na deväť ráno sa nieslo Európou silné posolstvo Johna Lennona o jednote, nádeji a mieri. Do symbolického prenosu piesne Give Peace a Chance na podporu Ukrajiny sa zapojilo približne 150 rozhlasových staníc v celej Európe, vrátane nášho Dobrého rádia.

Ako uvádza EBU, iniciatívu v tejto veci vyvinula spoločnosť Radioeins (RBB) ako demonštráciu toho, ako môže sila rádia zosilniť rastúcu podporu mieru a vytvoriť jednotné hnutie na celom kontinente. „Hrôzy vojny proti Ukrajine sú každým dňom zreteľnejšie. Potrebujeme našu solidaritu, ľudskosť a našu podporu. Je dobrým signálom, že európske rozhlasové stanice spojili svoje sily, aby nám to pripomenuli touto piesňou,“uviedla generálna riaditeľka RBB Patricia Schlesingerová.

Momenty, ktoré spoja ľudí

Noel Curran, generálny riaditeľ EBU, dodal, že verejnosť sa vždy v čase vojny obracala na verejnoprávne médiá, aby informovala a zjednotila sa. „Toto silné volanie po mieri prostredníctvom ikonickej piesne bude rezonovať u miliónov poslucháčov. To je to, čo robíme. Som hrdý na to, že patrím do komunity, ktorá, keď je svet rozbitý, dokáže vytvoriť momenty, ktoré spoja ľudí,“ dodal Curran.

Pieseň Give Peace a Chance znela o 8:45 aj éterom nášho Dobrého rádia, ktoré aj v týchto ťažkých momentoch hľadá vo svete to dobré. Aj z tohto dôvodu sa rozhodlo podporiť iniciatívu európskych rádií piesňou, ktorá svetu pripomína, že mier má v tomto svete stále šancu.

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame