Dočkala sa spravodlivosti. Únosca psov Lady Gaga spoznal svoj trest

Podľa vyšetrovateľov odsúdený muž netušil, že buldočkovia patria slávnej speváčke. Vo väzení aj napriek tomu pobudne dlhé roky. Pri únose totiž zranil človeka.

Počas incidentnu, ktorý sa stal minulý rok vo februári, postrelil únosca asistenta americkej speváčky Lady Gaga. Priamo počas ich venčenia. Aj preto bol Jamesovi Howardovi Jacksonovi vymeraný poriadne vysoký trest. Odsúdený je na 21 rokov odňatia slobody. Podľa pondelkového vyhlásenia súdu bol fakt, že páchateľ uniesol práve psov patriacich speváčke, čisto náhodný. Išlo mu totiž len o francúzskych buldočkov. Hodnota tohto plemena sa totiž môže vyšplhať až na niekoľko tisíc dolárov.

Jackson obvinenie z pokusu o vraždu speváčkinho asistenta nepoprel. Podľa prokuratúry sa Jackson spolu s ďalšími spolupáchateľmi 24. februára 2021 vozili autom po Hollywoode a “hľadali francúzskych buldočkov”. Zbadali asistenta Lady Gagy Ryana Fischera, ktorý troch takýchto psov práve venčil. Jackson počas lúpeže Fischera postrelil a dvoch buldočkov ukradol; tretiemu psovi sa podarilo ujsť. Celý incident zachytila kamera na jednom z neďalekých domov.

O niekoľko dní neskôr neznáma žena psíkov vrátila. Aj ona bola následne obvinená zo spolupáchateľstva.

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame