Emma Drobná má VIANOČNÚ pieseň. Okolnosti jej vzniku ťa PREKVAPIA

Skladba sa najprv objavila v televíznej reklame národnej lotériovej spoločnosti. Diváci si však vyžiadali jej plnú dĺžku. A tak sa zo 60 sekundového spotu stala pieseň, ktorá si určite nájde miesto aj vo tvojom vianočnom playliste. Premiéra Emminej pesničky „Vianočný čas“ s podtitulom „Deň, ktorý znamená radosť“ bola v piatok 1. decembra 2023.

Do reklamy chýbala jej tvorcom zaujímavá a neobohraná slovenská pesnička. Oslovili preto Emmu Drobnú. „Produktová kampaň sa, samozrejme, dostala do televízií,  pesnička sa ihneď zapáčila divákom a poslucháčom, ktorí si doslova vypýtali jej pokračovanie. A tak sa nahrala plná verzia skladby pod taktovkou Emmy Drobnej,“ objasnila vznik novej slovenskej vianočnej pesničky Adriana Podobová, hovorkyňa národnej loteriovej spoločnosti.

Text novej vianočnej piesne napísal pre Emmu skúsený textár Vlado Slivka. „Na Vianociach som mal vždy najradšej to tešenie sa na ne. Vrátane predvianočného zhonu a celej tej magickej atmosféry naokolo. Trochu z toho som sa pokúsil ukryť aj do textu novej pesničky, lebo to dobro a radosť spojená s vianočnými sviatkami majú v sebe niečo čarovné. Celá pesnička je pre mňa takým malým vianočným zázrakom, tak jej želám, nech prinesie radosť mnohým poslucháčom,“ prezradil Vlado Slivka. Podmanivú melódiu skomponoval známy slovenský hudobník Viktor Hazard. Ten spolu so spevákom, gitaristom a producentom kapely Bad Karma Boy Jurajom Marikovičom.

„Síce to nie je moja prvá vianočná celkovo, ale je to prvá slovenská vianočná skladba. Vianoce a vianočný čas mám veľmi rada. Mám pocit, že ľudia sú k sebe trošku milší a empatickejší, ale samozrejme, si najviac užívam čas strávený s rodinou a blízkymi. K tomu patria aj vianočné skladby, aby to dotvorilo atmosféru. Táto naša novinka ten pocit vo mne vyvolala okamžite – preto sa teším, že sme sa rozhodli ju dotvoriť a nahrať celú,“ prezrádza Emma Drobná.

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame