Futbalový šampionát v Katare je minulosťou. Prežije ho oficiálny soundtrack?

Novými majstrami sveta sa po tretí raz stali Argentínčania. Ostatný šampionát priniesol niekoľko prekvapivých výsledkov, no my sa spoločne pozrieme na to, aká hudba ho oficiálne sprevádzala. A možno aj bude.

O tom, že futbal dokáže spájať celý svet, niet pochýb. Rovnakú zázračnú moc má aj hudba. Práve preto sa na oficiálnom soundtracku k futbalovým majstrovstvám sveta 2022 podieľalo niekoľko umelcov z rôznych častí sveta. Organizátorom katarských majstrovstiev sa ako prvým v histórii podarilo vydať všetky oficiálne skladby na jednom albume. Tomu však dominuje oficiálna hymna, ktorou sa stala skladba Hayya Hayya (Better Together), pod ktorú sa podpísal americký rapper Trinidad Cardona, spevák z USA s nigérijskými koreňmi Davido a speváčka AISHA. Na YouTube má cez 70 miliónov zhliadnutí.

Titulná skladba zo soundtracku k Majstrovstvám sveta FIFA 2022, Katar

Maroku sa na šampionáte darilo prekvapivo dobre. Šťastie tímu možno tkvie aj v niekoľkých oficiálnych skladbách, ktoré má na svedomí producent RedOne. Ku svojim africkým koreňom sa hrdo hlási. Na albume sa nachádza až šesť jeho skladieb. Na celej výberovke je ich pritom jedenásť. Obľúbenou je nielen jeho titulná pieseň, ale aj skladba Dreamers, ktorú naspievala hviezda z kapely BTS, Jungkook. Na oficiálnom soundtracku je aj v arabskej verzii. Zaujímavosťou je, že na YouTube má viac zhliadnutí ako titulná pieseň. (Svoje určite urobili kórejské fanynky.)

V Ázii mal šampionát spopularizovať Jungkook

Pozornosť si určite zaslúži aj singel Tukoh Taka, ktorý sa stal akousi hymnou všetkých fanúšikov katarského šampionátu. Zaujímavosťou je, že v skladbe počuť tri svetové jazyky, každý v podaní iného interpreta. Anglickú časť naspievala Nicki Minaj, španielsku Maluma a arabskú Myriam Fares z Libanonu. Práve jej fanúšikovia vyčítali, že sa až príliš snaží imitovať pohyby Shakiry, ktorá v minulosti pre futbalový šampionát naspievala oficiálnu hymnu Waka Waka. Veď posúď…

Odvážne outfity v oficiálnom klipe MS vo futbale v Katare 2022.

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame