Grammy ovládla Beyonce, prepísala históriu. Komu sa ešte darilo?

Najprestížnejšie hudobné ceny sú rozdané, 65. ročník Grammy máme za sebou. Beyonce bola nominovaná v deviatich kategóriách, domov si odniesla štyri ceny. Spolu ich má neuveriteľných 32! Dosť dobré, čo?

Uplynulá nedeľa svietila v kalendári každého milovníka hudby. Takí sú mnohí aj vďaka Beyonce, tá si z predchádzajúceho večera odniesla gramofónik za najlepší tanečný album roka; za najlepšiu tanečnú nahrávku; za najlepší R’n’B počin a najlepšiu R’n’B skladbu. Počas ďakovnej reči sa snažila nebyť príliš rozcítená, ale nešlo jej to. Okrem iného sa poďakovala aj svojmu manželovi, ktorým je Jay-Z, a všetkým fanúšikom z queer komunity, ktorí tvoria značnú časť jej fanklubu. “Ďakujem Bohu za to, že tu dnes môžem byť. Tento večer chcem poriadne precítiť,” dodala.

Medzi menami, ktoré poznáš aj z éteru Dobrého rádia, sa darilo tiež Adele. Tá si odniesla cenu za skladbu Easy On Me a počas ďakovnej reči tiež neudržala slzy. Emotívny bol najmä jej záver, keď si zaspomínala na obdobie rozvodu. “Ďakujem môjmu synovi za to, že stál pri mne aj v čase, keď som rozmýšľala nad tým, ako mu veľmi moje rozhodnutie rozviesť sa zmení život.”

Album Harryho Stylesa Harry’s House je najlepším albumom roka, najlepšou nahrávkou je About Damn Time od Lizzo. Dvojica Sam Smith a Kim Petras uspeli v kategórii najlepší pop duet, a to so skladbou Unholy. Tú mimochodom na pódium aj bravúrne predviedli, keďže Sam Smith patril medzi mnohých účinkujúcich. Komu ďakovala táto hriešna dvojica?

Spokojná môže byť aj Taylor Swift, za videoklip All Too Well: Short Film má Grammy tiež. Ak máš čas, takmer 15 minút, pokojne si ho môžeš pozrieť:

Objavom roka je Samara Joy a piesňou roka Just Like That od bluesovej speváčky Bonnie Raitt.

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame