Justin Bieber predal práva na svoje piesne. Nový majiteľ sa buchol po vrecku

Kanadský spevák sa rozhodol predať všetky práva na svoju hudbu spoločnosti Hipgnosis Songs. Suma je astromomická. Prečo to urobil?

Dohoda sa týka všetkých skladieb Justina Biebera, ktoré boli vydané do 31. decembra 2021. Medzi nimi je napríklad hit Baby, Love Me a mnohé ďalšie. Vrátane všetkých z albumu Justice. Dvadsaťosemročný spevák predal práva k týmto hitom za viac než 200 miliónov dolárov. Samozrejme, že si ponechal určitú časť zo zisku, no väčšina už pôjde do vrecka nového majiteľa práv.

Ten môže zarábať na autorských právach, podiel mu patrí aj na príjmoch z textov a napríklad aj tantiémov. Podľa magazínu Variety bude skladby naďalej oficiálne spravovať vydavateľstvo Universal Music, no tržby už pôjdu najmä Hipgnosis Songs.

Takýto krok je medzi etablovanými hviezdami v súčasnosti bežný. Vzhľadom na ich úspech je to dobrá investícia, nakoľko ide o dlhoveký umelecký počin. Agent popovej hviezdy sa vyjadril, že Justin je z uzatvorenia obchodu nadšený a je hrdý na to, že výsledky jeho dlhoročnej práce si niekto takto vysoko cení.

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame