Kapela HEX má novú skladbu, venuje sa vzťahom. Ako sú na tom chalani s tými svojimi?

Už je to 31 rokov, čo Ježiš Kristus nosil krátke nohavice. Odvtedy skupina Hex vydala 9 radových albumov, niekoľko živákov a výberoviek. Za svoju existenciu prešla minimálnymi personálnymi zmenami, avšak, v roku 2019 stratila svojho speváka Ďuďa. Ale ani táto smutná udalosť obľúbenú formáciu nezlomila a po 3 rokoch od straty sa zatvorila do štúdia, kde s novým gitaristom Lacom Tvrdým a spevákom Petrom Novákom alias Šarkanom, začala nahrávať nové pesničky.

Chalani z bratislavskej kapely HEX sú späť a zavítali aj ku nám, do Dobrého rána s Adamom a Kickou. Predstaviť prišli nový singel Možno si pamätáš. Ten je prvou ochutnávkou z pripravovaného albumu, ktorý vyjde už na jar. O čom je? Autorom hudby i textu je Martin „Fefe“ Žúži – gitarista Hexu, ktorý okrem viacerých hitov skupiny, zložil prednedávnom aj titulnú skladbu k filmu Známi neznámi. „V novej piesni som sa snažil zachytiť vnútorné napätia partnerských vzťahov súčasnej spoločnosti. Rozchody sa dnes považujú za štandard. Ľudia veľmi rýchlo zabúdajú na to, čo bolo pekné. Vrhajú sa do nových vzťahov, aby po čase zistili, že sú opäť tam, kde nechceli byť. Nové dobrodružstvo je ako droga, bohužiaľ, organizmus vyžaduje stále vyššie dávky, až sa nakoniec stáva imúnnym,“ priblížil novinku jej autor Fefe.

Vypočuj si viac!

Pieseň Možno si pamätáš má aj svoju vizuálnu podobu. Režisérom videoklipu je Viliam Csino, ktorému skupina dala jednoduché zadanie: „Urob nám krásny klip, ktorý bude čo najviac reflektovať našu novú pieseň.“ A tak sa aj stalo. Režisér umiestnil kapelu do klubového priestoru plného neónových svetiel a pomalými zábermi z rôznych uhlov snímal jej jednotlivých členov. Výsledkom je klip, ktorý sa strihovo nikam neponáhľa, ale jeho atmosféra dokonalo podčiarkuje Fefeho textársku zručnosť i novú identitu skupiny. Okrem Hexu vo videoklipe účinkuje aj modelka Laura Wittner.

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame