Kapela HEX ohlásila TURNÉ! Hostkou bude TÁTO speváčka

Obľúbená slovenská skupina na jeseň navštívi svojich fanúšikov vo viacerých mestách. Turné Kde je tu láska Tour ’23 má naplánovaných spolu osem zastávok.

Skupina Hex ohlásila jesenné turné Kde je tu láska Tour ’23. V priebehu novembra odohrá osem koncertov. Hity legendárnej kapely si môžeš vychutnať naživo v týchto mestách:

Poprad (7. 11.)

Žilina (8. 11.)

Trenčín (9. 11.)

Námestovo (10. 11.)

Bratislava (15. 11.)

Hlohovec (16. 11.)

Košice (28. 11.)

Banská Bystrica (29. 11.)

Špeciálnym hosťom koncertov bude speváčka Emma Drobná. Fanúšikovia sa okrem nej môžu tešiť aj na Jakuba Tvrdíka z kapely Billy Barman a speváčku Lauru Weng. Desiaty radový album skupiny Hex s názvom Kde je tu láska? sa teší nielen veľkej priazni fanúšikov a hudobných redaktorov, ale darí sa mu aj v rádiovom éteri. Aktuálny singel Pomaranče z Kuby sa podľa štatistík IFPI stal tento týždeň už štvrtýkrát najhranejšou domácou skladbou v slovenských rádiách. Novinku, ktorá pred pár dňami vyšla na vinylovej platni a limitovanej MC kazete, kapela predstaví aj naživo na tomto turné.

S Emmou Drobnou sa “hexáci” zoznámili počas jedného televízneho projektu a hneď medzi nimi preskočila povestná muzikantská iskra, ktorá prerástla v priateľstvo a tento rok aj v umeleckú spoluprácu. Na nový album nahrala Emma s Hexom skladbu Navždy mladí, ktorú spoločne predstavia aj na jesennom turné. “Veľakrát sme v minulosti mali turné s našimi spriatelenými kapelami, ktoré boli buď predskokanom alebo hosťom na niektorom z koncertov. Toto však bude po prvýkrát, čo bude jeden interpret súčasťou nášho koncertu na celom turné. Emmu považujeme za jednu z najtalentovanejších speváčok svojej generácie a zároveň je nám ako človek, ale aj ako umelec veľmi blízka. Jej energia, prístup k tvorbe, ako aj jej profesionalita je pre nás radosťou. Na turné vyrazíme s rozšírenou zostavou. Jej súčasťou bude nesmierne talentovaná vokalistka Laura Weng. Na novom albume nám naspievala parádne vokály, ktoré chceme priniesť aj na pódiá. Príde aj Kubo Tvrdík z kapely Billy Barman, ktorý na náš nový album nahrával klávesy. Väčšinu pesničiek prispôsobíme tejto rozšírenej zostave,” hovorí Tomáš Yxo Dohňanský.
      

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame