KONCERT, aký tu ešte nebol! REKORDNÁ Madonna v Brazílii

Viac ako milión ľudí sa v sobotu večer zišlo na brazílskej pláži Copacabana v Riu de Janeiro, kde sa konal bezplatný koncert americkej popovej speváčky Madonny. Išlo o poslednú zastávku jej svetového turné “The Celebration Tour”.

Pláž i priľahlý oceánsky bulvár zaplnilo podľa odhadov mesta 1,6 milióna návštevníkov. Mnohí tam boli celé hodiny alebo dokonca dni, aby získali dobré miesto, zatiaľ čo bohatší fanúšikovia kotvili na desiatkach lodí v blízkosti pláže a diváci sa tlačili tiež v apartmánoch budov nachádzajúcich sa na pobreží, píše TASR.

Hasiči pred koncertom, keď teplota prekročila 30 stupňov Celzia, rozprašovali vodu, aby ochladili fanúšikov zhromaždených v blízkosti pódia, a pitná voda sa rozdávala zadarmo. Teplota sa počas neskorej nočnej šou pohybovala okolo 27 stupňov Celzia. Madonna vyše dve hodiny predvádzala piesne ako “Like a Prayer”, “Vogue” či “Express Yourself”. Turné, ktoré sa začalo vlani v októbri v Londýne a pozostávalo z 81 vystúpení, bolo koncipované ako retrospektíva Madonninej vyše 40-ročnej umeleckej kariéry.

“Rio, tu sme na najkrajšom mieste na svete, s oceánom, horami a Ježišom,” povedala Madonna davu s odkazom na tamojšiu obrovskú sochu Krista Spasiteľa na vrchu Corcovado. “Čarovné,” dodala. Na šou sa zúčastnili aj brazílski popoví umelci Anitta a Pabllo Vittar, ako aj mladší hudobníci zo škôl samby. V okolí konania koncertu bolo rozmiestnených viac ako 3000 policajtov. Úrady použili podobnú stratégiu riadenia davu ako pri vychýrených silvestrovských oslavách v meste.

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame