Kto je Bad Bunny, najstreamovanejší interpret roka 2022?

Streamovacia Služba Spotify každoročne zostavuje rebríčky najhranejších interpretov. Za rok 2022 mu kraľuje portorikánsky rapper a spevák Bad Bunny. V našich končinách nie je jeho meno až tak známe. Kde sa teda vzal?

V súčasnosti ponúka Spotify viac než 50 miliónov skladieb. Túto aplikáciu používa mesačne 365 miliónov ľudí a dostupná je v takmer 80 krajinách. Rok 2022 sa síce ešte oficiálne neskončil, no Bad Bunnymu už nikto nevyfúkne jeho prvenstvo v obľúbenom rebríčku Spotify Wrapped. Spoločnosť v elite mu robí Taylor Swift, Drake, The Weekend a kapela BTS.

Mladému umelcovi z exotickej krajiny sa počas tohto roka darilo aj v kategórii najstreamovanejší album. Prvé miesto patrí práve jeho Un Verano Sin Ti. Tesne na krk mu dýcha Harry Styles so svojím albumom Harry’s House. Aby sme nesklamali fanúšikov Harryho Stylesa úplne, dôvod na radosť majú aj oni, najstreamovanejšou skladbou je práve As It Was.

Čo ale vieme o Bad Bunnym? Na vrcholový rebríček Spotify zaútočil už v roku 2020. Vtedy sa stal najstreamovanejším interpretom z neanglicky hovoriacich krajín a svoju pozíciu obhájil aj o rok neskôr. Vlastným menom sa volá Benito Antonio Martinéz Ocasio. Narodil sa v marci 1994 do rodiny kamionistu a učiteľky. Práve jeho mama Lysaurie veľmi rada počúvala salsu, merengue a balady. Malý Benito trávil veľa času v kruhu svojej rodiny a spoznával tak čaro latinskoamerickej hudby. Po odchode z kostolného speváckeho zboru, vo veku 13 rokov, sa jeho hudobný vkus zmenil a zlákala ho tvorba Daddyho Yankeeho.

Ako štrnásťročný začal komponovať vlastnú hudbu a tvoriť vlastné texty. Nahrávky uverejňoval spočiatku na SoundCloude. Jednu z týchto skladieb, Diles, si v roku 2016 všimol DJ Luian. Ich spoločná skladba Soy Peor znamenala pre kariéru Bad Bunnyho raketový štart. Na Štedrý deň v roku 2018 mu vyšiel debutový album X 100pre. A dnes je najstreamovanejším umelcom roka 2022…

Bad Bunny využíva svoju slávu aj na dobré účely. Jeho nadácia pomáha chudobným deťom v Portoriku a pravidelne pomáha zveľaďovať krajinu a jej infraštruktúru, ktorú zničil hurikán Maria. Je podporovateľom práv LGBT+ komunity a okrem hudby mu učaroval aj wrestling.

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame