Miluje Pokémonov, no hudbu má radšej. Ed Sheeran vydáva nový album

V poradí šiesty štúdiový album britskej hviezdy už pozná dátum vydania. Okrem toho je známy aj názov, Ed zostal verný tradícii ostatných štúdioviek.

Novinka Eda Sheerana vyjde 5. mája a označená bude opäť matematickým znamienkom. Tento raz ide o mínus, čiže Subtract. Viac súčtu, násobku ani delenia už nebude. Práce na albume trvali hudobníkovi až desať rokov. Práve počas tohto obdobia sa snažil vymodelovať dokonalý akustický album. “Mal som jasnú víziu toho, ako by mal znieť,” tvrdí.

Potom však prišiel rok 2022 a udalosti, ktoré prevrátili jeho život naruby. Zomrel jeho blízky priateľ Jamal Edwards, tehotnej manželke objavili tumor a Sheeran bol nútený pred súdom obhajovať svoju integritu a kariéru skladateľa.

Strach, depresie a úzkosť nakoniec zmenili nielen jeho duševné zdravie, ale aj spôsob, akým pozeral na hudbu. Poháňaný temnými myšlienkami zložil počas niekoľkých dní celý album. Prostredníctvom Subtractu tak dostane fanúšik možnosť vidieť jednu z najväčších hviezd planéty v najzraniteľnejšej a najúprimnejšej podobe, akú si dokáže predstaviť.

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame