Na plnenie snov nie je NIKDY neskoro. Skladbu nového repera zo Žiliny musíš POČUŤ

Má štyridsať rokov, Downov syndróm, no napriek tomu si ide za svojím cieľom. Internet ovládol nový objav zo Žiliny – Majo a jeho debutový singel Kocka. S hudbou a videoklipom mu pomáhal Miroslav Tóth.

Singel vznikol počas tvorivých workshopov kultúrneho centra Stanica Žilina-Záriečie. Podľa producenta tvorivých workshopov Róberta Blaška sa s podporou z európskeho projektu Culture for Health podarilo vytvárať príležitosti pre kreatívnych ľudí hľadajúcich profesionálnu podporu pre rozvoj tvorby. “Majo je predovšetkým umelec a Downov syndróm nevníma ako nálepku, ktorá by ho mala definovať alebo limitovať,” uviedol.

A má pravdu. “Rapová hudba znamená pre mňa život, ktorý mám veľmi rád. Aspoň robím niečo, čo ma baví. Robiť klip bolo super, aj keď to bolo namáhavé, ale teraz sa z toho teším,” povedal Majo Čuraj, ktorý miluje hudbu a vo voľnom čase píše texty a tvorí. Vo svojich 40 rokoch mal prvýkrát k dispozícii profesionálne nahrávacie štúdio a hudobnú produkciu. Prvý oficiálny singel nahral na základe vlastných textov, priblížil.


“Majo má autentický zmysel pre humor. Tak som ho spoznal aj osobne, a hneď si ho obľúbil. Lepší text, ktorý v skratke vypovedá o stave spoločnosti, som dlho nezhudobňoval. Sám sa niekedy cítim ako v Kocke. Ak má byť rap o výpovedi, tak pre mňa je Majo raper číslo jeden,” povedal skladateľ Tóth. Predsedníčka Správnej rady Nadácie Krajina Harmónie Soňa Holúbková považuje Čurajovu tvorbu za prirodzený spôsob vyjadrovania. “Som nesmierne rada, že sa podarilo vytvoriť podmienky profesionálneho štúdia pre človeka so zdravotným postihnutím a môjho blízkeho priateľa Maja. Pevne verím, že ak umelci budú mať túto skúsenosť, nebudú sa pred takýmito ľuďmi uzatvárať a báť sa ich prijať do svojich radov,” dodala.

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame