Nalaď sa na DUŠIČKY. Toto sú tri NAJSTRAŠIDELNEJŠIE skladby

Základnou ingredienciou strašidelného hitu je mrazivá tematika. Logicky. Čím viac duchov, strašidiel a nadprirodzených bytostí, tým lepšie. Ak k tomu pridáme strašidelné zvuky, napríklad výkriky alebo zavíjanie vlkov, máme vyhrané.

Nezáleží na tom, či ti je sympatický Halloween alebo sa u vás doma praktizujú naše pôvodné tradície a zvyky. Prelom októbra a novembra patrí úvahám o možnom živote po smrti a spomienke na našich najbližších, ktorí už nie sú medzi nami. Aj u nás sú však čoraz populárnejšie strašidelné kostýmy a mnohí z nás chcú byť aspoň na chvíľu strašidlom. K dokonalej zábave jednoznačne patria aj mrazivé skladby.

Toto je náš výber tých najstrašidelnejších.

#1 Thriller od Michaela Jacksona.  Skladba je plná strašidelných zvukov, nechýbajú v nej vlky, duchovia a zombie postavy. Videoklip k piesni je tiež ikonický a vidieť v ňom Michaela Jacksona prezlečeného za nemŕtveho. Dodnes ide o jeden z najobľúbenejších kostýmov na Halloween.

#2 Somebody’s Watching Me od Rockwella. Pomalá a temná skladba, pri ktorej máš pocit, že ťa skutočne niekto prenasleduje. Pieseň je navyše plná znepokojivých zvukov, ako sú kroky a šepot.

#3 Ghostbusters od Raya Parkera Jr. Kultová pieseň je z filmu Ghostbusters z roku 1984. Má síce energický rytmus a vtipný text, no celá je o duchoch a démonoch.

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame