Neuveríš, koľko rokov oslávila včera Dara Rolins! Na jej hitoch sme vyrastali všetci

Ako sama napísala na svoj instagramový profil: “Dnes o ôsmej ráno, v čase, keď sa deťom začína škola, priviedla Zlatka z Bratislavy na svet malú ManDARINKU.” Bolo to presne pred päťdesiatimi rokmi! Toto musíš o živote Dary Rolins vedieť.

Bola najpopulárnejšou detskou speváckou hviezdičkou v Československu. So spevom začínala v detských speváckych zboroch, na ľudovej škole umenia študovala hru na klavír. Jej hudobná kariéra začala už v deviatich rokoch, keď ju obsadili do televízneho muzikálu Zázračný autobus. Písal sa vtedy rok 1981. Ako vyzerala tvoja kariéra v tom veku? 🙂 Na hudobnej scéne sa Dara pohybuje už štyridsať rokov a z hviezdičky sa vypracovala na poprednú spevácku hviezdu, ba priam megastar!

Dva roky po tom, čo sa objavila v spomínanom muzikáli, jej vyšla prvá LP platňa Keby som bola princezná Arabela, jedným z prvých hitov bola pieseň Až raz budem učiteľkou. Od roku 1985 vystupovala s orchestrom Ladislava Štaidla v programoch Karla Gotta a vďaka tomuto vystupovaniu sa stala najznámejšou detskou interpretkou v Československu. V roku 1986 jej v českom Supraphone vyšla LP platňa Darinka a v roku 1988 LP platňa Čo o mne vieš.

Postupne sa hitmi stali jej pesničky Anjelik môj, Ak náhodou, Arabela, Bez veľkej slávy, Čo o mne vieš, Moje druhé ja a hlavne duet s Karlom Gottom Zvonky štěstí. Tento hit bodoval v nemeckej verzii pod názvom Fang das Licht v rakúskom aj nemeckom rebríčku. Sehr Schon! 🙂

V roku 1988 sa so sestrou Janou presťahovala do Prahy a v marci 2000, pod novým menom Dara Rolins, premiérovala aj nový program. Známa je aj ako porotkyňa tretej série Slovensko hľadá Superstar, bola tiež členkou poroty v premiérovej Českej a Slovenskej Superstar. V roku 2006 vydala album D1 a marci 2008 remixový album D2. Posledný novembrový deň roku 2009 jej vyšiel vianočný album s názvom Šťastné Vianoce a v septembri 2011 štúdiový album s názvom Stereo. V júni 2016 vydala štúdiový album ETC. Z albumu Stereo boli hitmi piesne Naskoč a leť, Nebo, peklo, raj s Tomim Popovičom, Ďaleko mi neuleť, v ďalších rokoch potom skladby Zmena má prísť, Chcem znamenie či Všetko alebo nič.

Veľkú narodeninovú oslavu si Dara užije so svojimi fanúšikmi na koncerte v pražskej O2 Aréne. Najväčší koncert vo svojom živote naplánovala na 28.január 2023.

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame