Odborník nám prezradil, čo robiť s prokrastináciou. Trápi nás viac ako ktorúkoľvek generáciu pred nami

Budete prekvapení, čo všetko pomáha proti prokrastinácii.

Viete, že prokrastináciou trpí väčšina ľudí? Náš Luki sa o téme nezdravého odkladania vecí na neskôr porozprával s človekom na slovo vzatým – s českým spisovateľom, konzultantom a podnikateľom Petrom Ludwigom, ktorý o prokrastinácii napísal aj knihu.

Zdroj: Facebook – Petr Ludwig

Ludwigovi položil zákernú otázku: „Mám dnes niečo urobiť, ale nechce sa mi ani za nič. Som preto horší človek?“ Môžeme si vydýchnuť, horšími ľuďmi nie sme! Podľa českého spisovateľa trpí prokrastináciou až 80 percent populácie, pričom je možné, že tých zvyšných 20 percent tento zlozvyk „drzo zapiera“. Slovo pochádza z latinčiny a ako Ludwig s úsmevom dodáva, určite teda prokrastinovali už aj starí Rimania.

Problémom našej generácie je to, že našu potrebu odkladať veci na neskôr zhoršuje napríklad pozeranie do mobilu či vysedávanie pri Netflixe. „Prokrastinujeme viac ako ktokoľvek pred nami,“ priznáva. Jeho kniha „Koniec prokrastinácie“ ponúka riešenia, čo by sme s týmto všadeprítomným zlozvykom mali robiť. Budete prekvapení, ale jedným z trikov je šport.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: dobrenoviny.sk

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame