Pamätáš si PSY? Autor slávneho hitu Gangnam Style sa po rokoch vracia s novinkou That That

Azda niet na planéte Zem človeka, ktorý by aspoň raz v živote nepočul aspoň úryvok slávneho hitu Gangnam Style, ktorý pred desiatimi rokmi doslova ovládol internet a neskôr aj ostatné médiá. Juhokórejský raper PSY s ním doslova urobil dieru do sveta, keď sa jeho skladba svojho času stala najsledovanejším videom na portáli YouTube v celých dejinách. Dodnes má video takmer 4,5 miliardy zhliadnutí.

Zdalo sa, že PSY bude typickým príkladom fenoménu One Hit Wonder (zázrak jedného hitu), no nemusí to tak zostať. „Ázijský Eminem“ sa totiž po dekáde vrátil s ďalšou skladbou, ktorú tentokrát nazval That That.

Už prvé sekundy klipu naznačujú, že bude rovnako bláznivý ako Gangnam Style a možno sa priblíži aj k jeho popularite. Za dva dni od vydania totiž na YouTube vykazuje skoro 50 miliónov zhliadnutí a číslo neustále rastie.

Návrat v štýle Divokého západu

Vo videoklipe sa v porovnaní s Gangnam Style presunieme z prostredia juhokórejskej milionárskej štvrte rovno na Divoký západ, čo v kombinácii s kórejčinou vyznieva už samo o sebe komicky.

Dej videoklipu nie je zvlášť očarujúci, no aj tentokrát PSY stavil na neštandardné tanečné kreácie a neskôr sa k nemu pripojí aj spevák SUGA zo skupiny BTS, ktorú poznáme najmä vďaka spolupráci s Coldplay na singli My Universe.

Ako sa ti páči novinka od PSY?

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame