Po úspešnej spolupráci s Majselfom prichádza Dano Kapitán s novinkou Nie sme zlí

Skladba vznikla v spolupráci s producentom a skladateľom Remigiusom Klačanským. Romantickú baladu musíš počuť. Rockový nádych prináša do tvorby Dana Kapitána nový vietor.

Talentovaný slovenský spevák sa dostal do povedomia v roku 2019 v televíznej šou Hlas Československa a spoluprácou s umelcami ako sú Ego, Dominika Mirgová, Kali, Majself, Separ, Moja Reč, Adiss či Igor Kmeťo. Dnes 29-ročný spevák sa venuje žánrom RnB, soul, gospel, ale aj pop a jeho piesne sú plné chytľavých melódií a energického spevu, ktorý vychádza z afroamerickej hudobnej tradície a v kombinácii so slovenským jazykom vytvára unikátny prejav. Dano teraz prichádza s novou skladbou Nie sme zlí, na ktorej spoluprácoval so slovensko-nórskym producentom Remigiusom Klačanským. Skladba vznikala počas lockdownov na diaľku a reflektuje myšlienky a pocity z tohto obdobia, ktoré Daniel pretavil do textu a Remigius do hudby. 

Pieseň je inšpirovaná emóciou a energiou hudby umelcov, ako sú Michael Jackson, Hozier a Rag’n’Bone Man. O mix hudby sa postaral rakúsky producent a zvukový inžinier Dominik Wendl. K skladbe prispeli hudobníci Ján Bogdan (violončelo), Tomo Michalčák (E gitara) a Klára Mockovčiaková (vokály).

Video k novinke vzniklo v spolupráci Rema Klačanského a rakúskeho filmára Maxa Leithnera. Nakrúcalo sa v opustených priestoroch kúpeľov Sliač v chladných a náročných podmienkach. Výrazným prvkom klipu je žltá farba, ktorá spája jednotlivé úseky do jedného homogénneho a zároveň rozmanitého celku. Pri nakrúcaní použili filmári techniku, ktorá sa pri produkcii hudobných klipov u nás príliš nevyužíva. 

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame