Poznáme najpopulárnejšie mená bábätiek za rok 2021: U dievčat bol súboj poriadne tesný, chlapci prekvapili

Rebríček u chlapcov ukazuje nové trendy, u dievčat prebehol mimoriadne tesný súboj troch populárnych mien.

Poznáme najpoužívanejšie mená pre deti za rok 2021. – Foto: Unsplash, Aditya Romansa / Unsplash, Michal Bar Haim

Výber mena pre novonarodené ratolesti vie rodičov často potrápiť. Malo by byť pekné, nemalo by byť smiešne alebo bizarné, aby sa vášmu potomkovi v škole príliš nesmiali, malo by odrážať tradíciu vašej rodiny, ale nemal by sa tak volať každý, všakže? Vybrať meno tak, aby boli všetci stopercentne spokojní, je takmer nesplniteľná úloha. Ale napokon si všetci zvyknú a meno vášho synčeka či dcérky bude po celý život najkrajším na svete.

Tradičné listovanie v kalendári už síce robí málokto, no trendom sa vyhnúť aj tak úplne nedá. Pozrite si, aké sú podľa portálu Naj mama najpopulárnejšie mená, ktoré ľudia na Slovensku tento rok dávali novorodeniatkam:

Najpoužívanejšie mená pre dievčatká

Prvá desiatka najpoužívanejších mien pre dievčatká zostala oproti minulému roku takmer nezmenená. Nové mená nepribudli, len si medzi sebou trochu povymieňali pozície. 

Najpoužívanejším menom sa aj tento rok stala Ema. Od začiatku roka sa ich narodilo až 674. Súboj bol však prekvapivo veľmi tesný. „Na druhom mieste sa objavilo meno Nina, pričom rodičia si toto dievčenské pomenovanie zvolili 672-krát, čo je len o dva menej ako by potrebovali na prvé miesto,“ uvádza Naj mama. Prvú trojku uzatvára obľúbené meno Sofia, ktoré v tomto roku dostalo až 664 dievčatiek – opäť len o niekoľko menej, ako by stačilo na víťazstvo. Najviac si podľa matrík polepšilo meno Sára, ktoré sa posunulo z ôsmeho na šieste miesto.

10 najpoužívanejších dievčenských mien

 1. Ema
 2. Nina
 3. Sofia
 4. Eliška
 5. Viktória
 6. Sára
 7. Natália
 8. Nela
 9. Mia
 10. Hana

Najpoužívanejšie mená pre chlapcov

Rebríček najpoužívanejších mien pre chlapcov, napriek tomu, že sa z neho nestratili obľúbené stálice, so sebou priniesol drobné prekvapenia.

Prvé miesto obsadilo meno Jakub, ktoré patrí k tým najobľúbenejším už niekoľko rokov. „Tentoraz ho získalo 1222 chlapčekov, čo je o päťdesiat viac ako v minulom roku,“ uvádza portál Naj mama. Na druhú priečku sa zo štvrtej prekvapivo presunulo meno Adam. Bude o rok kraľovať rebríčku? Tretím najpoužívanejším menom sa stal Samuel, ktorý si svoju pozíciu z minulého roka udržal. Výraznejšie si polepšili aj Oliverovia, ktorí sa posunuli až o dve priečky.

10 najpoužívanejších chlapčenských mien

 1. Jakub
 2. Adam
 3. Samuel
 4. Michal
 5. Oliver
 6. Tomáš
 7. Filip
 8. Matej
 9. Lukáš
 10. Martin

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame