Prilákala TISÍCE Slovákov. Hlavnému mestu Poľska KRAĽOVALA Beyoncé! Toto o nej musíš vedieť aj o polnoci!

Snáď neexistuje osoba, ktorá by v priebehu ostatných dvadsaťštyri hodín nevidela na sociálnych sieťach posty týkajúce sa koncertu rodáčky z Texasu. Európska časť jej Renaissance Tour je v plnom prúde a mnohí fanúšikovia zo Slovenska vycestovali k našim severným susedom, aby svoj idol videli naživo. Over si, ako dobre túto pop ikonu poznáš!

Beyoncé je multitalentovaná umelkyňa, ktorá exceluje nielen v speve, ale aj v tanci, hereckom umení a dizajne. Vo svojich hudobných videách často predvádza pôsobivé tanečné výkony a jej živé vystúpenia sú známe nevyčerpateľnou energiou a precíznou choreografiou. Vo Varšave to opäť všetkým dokázala naživo! Medzi fanúšikov sa dokonca zaplietla aj Zendaya a Tom Holland! Takto ju zachytil napríklad mladý talentovaný fotograf z Bratislavy, Jožko Buhaj.

Určite dobre vieš, že Beyoncé začala svoju kariéru ako členka skupiny Destiny’s Child. Tú založila spolu so svojou priateľkou Kelly Rowland a niekoľkými ďalšími členkami. Skupina dosiahla obrovský komerčný úspech s hitmi ako “Say My Name” a “Survivor” a stala sa jednou z najpopulárnejších dievčenských skupín všetkých čias.

Po jej rozpadnutí v roku 2006 sa Beyoncé začala venovať sólovej kariére. Debutový album “Dangerously in Love” si získal širokú priazeň kritikov i fanúšikov. Práve z neho pochádzajú meghity ako “Crazy in Love” a “Baby Boy”. Odvtedy vydala viacero ďalších úspešných albumov, ako napríklad “B’Day”, “Lemonade” a “Homecoming: The Live Album”. Tomu poslednému, Renaissance, je venované aj aktuálne turné.

Úspechy žne i na striebornom plátne. Zahrala si vo viacerých filmoch, vrátane “Dreamgirls” a “Obsessed”. Tiež sa angažuje v módnom priemysle, má vlastnú značku Ivy Park. Pôvodne bola založená v spolupráci s módnym gigantom Topshop, ale v roku 2018 nad ňou Beyoncé prevzala plnú kontrolu.

Je veľmi aktívna v hnutiach za rovnosť pohlaví a feminizmus. Mnohým z jej textov dominuje silná tématika empowermentu žien a boj proti diskriminácii. Album “Lemonade” bol považovaný za dôležitý prejav feministického umenia, vďaka čomu si získala obrovskú pozornosť.

Beyoncé je nielen pop ikonou, ale zároveň aj milujúcou manželkou a mamou troch detí. Svoj súkromný život si veľmi stráži a veľmi zriedka zverejňuje podrobnosti o svojej rodine. A dobre robí!

Zdroj fotografií: Jozef Buhaj

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame