Prvé bábätko roku 2022 sa narodilo v Humennom len minútu po polnoci

Na príchod prvého bábätka nového roku sme dlho nečakali.

Ilustračné foto. – Foto: TASR/Martin Palkovič

Prvé dieťatko roka 2022 v nemocnici v Humennom prišlo na svet minútu po polnoci. Hovorkyňa Svet zdravia Bianka Krejčiová pre TASR uviedla, že je ním chlapček, ktorý dostal meno Artur James. “Artur váži 3150 gramov a meria 48 centimetrov. Narodil sa mamičke Márii ako prvorodené dieťa,” doplnila.

Prvý tohtoročným prírastkom vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J.A. Reimana v Prešove je chlapec. Primár tamojšieho gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Jozef Dzurilla informoval, že váži 2810 gramov a meria 47 centimetrov, rodiča mu dali meno Brajen.

Prvý Žilinčan

Prvým dieťaťom, ktoré sa v roku 2022 narodilo vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline, je chlapec Leo. Na svet prišiel päť minút po štvrtej hodine.

Podľa hovorkyne nemocnice Lenky Zátekovej prišiel chlapček na svet v žilinskej pôrodnici s mierami 3230 gramov a 50 centimetrov. “Narodil sa spontánnym pôrodom a je prvým dieťatkom maminky Moniky z Kamennej Poruby. Obaja sú v poriadku,” informovala.

Posledné bábätko roku 2021 sa v žilinskej nemocnici narodilo v piatok (31.12.) o 22.14 h. “Maminka Ľubica priviedla na svet Adelku s mierami 2910 gramov a 48 centimetrov. Rodinkám úprimne gratulujeme. Sme radi, že sme mohli byť súčasťou ich výnimočného životného okamihu a prajeme všetko dobré, najmä veľa zdravia a lásky,” dodala hovorkyňa nemocnice.

Úrazom sa nevyhli

Počas silvestrovskej služby ošetrili vo FNsP 45 ľudí. “Po polnoci bolo v našich ambulanciách ošetrených ďalších šesť pacientov,” uviedol zástupca primára Oddelenia úrazovej chirurgie FNsP Patrik Mikluš.

Išlo vo väčšine o mladších ľudí vo veku od 31 do 20 rokov. Na hospitalizáciu museli prijať sedem pacientov. “Väčšinu úrazov tvorili len bežné zranenia v súvislosti s oslavami príchodu Nového roka. Títo pacienti boli zväčša pod vplyvom alkoholu. V jednom prípade šlo o napadnutie susedmi, keď došlo k násiliu, lebo si prišli pýtať alkohol,” doplnil Mikluš.

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame