Rihanna sa dočkala! Na dosah má prvého Oscara

Už v marci nás čaká 95. udeľovaie prestížnych filmových cien Akadémie. V rámci kategórie Najlepšia filmová pieseň sa môžu tešiť viaceré zvučné mená, o ktorých sme počuli aj na Zlatých glóbusoch. Najväčšiu radosť však prežíva Rihanna.

Tú čaká prelomový rok. Bolo to naposledy v roku 2000, čo jeden umelec spieval v danom kalendárnom roku aj na Oscaroch, aj na finále Super Bowl. (Bol to Phil Collins.) No a tento rok sa dočkala rovnakej pocty Rihanna. A aby toho nebolo málo, za skladbu Lift Me Up k filmu Čierny panter, navždy Wakanda, získala aj nomináciu na Oscara.

Po štvrtý raz je na Oscara nominovaná aj Lady Gaga, z toho v danej kategórii sa jej meno objavilo tretíkrát. V tomto prípade ide o skladbu Hold My Hand k filmu Top Gun: Maverick. Lady Gaga už v danej kategórii vyhrala, s hitom Shallow z filmu Zrodila sa hviezda.

Nominácia sa ušla aj skladateľovi Johnovi Williamsovi a textárke Diane Warren za skladbu Applause z filmu Tell It Like A Woman. Veľkú šancu na Oscara má aj pieseň, ktorá vyhrala obdobnú kategóriu na Zlatých glóbusoch, a síce Naatu Naatu z indickej snímky RRR. Päticu nominácií uzatvára pieseň This Is The Life z filmu Všetko, všade, naraz.

Slávnostné udeľovanie cien sa uskutoční v nedeľu 12. marca, už tradične z Dolby Theatre.

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame