Selena Gomez nie je len popová hviezdička. Spúšťa veľký projekt na podporu duševného zdravia

Naša myseľ je ako sval a treba na jej pracovať každý jeden deň, tvrdia zakladateľky projektu.

Selena Gomezová spúšťa nový projekt. — Foto: Instagram @selenagomez

Popová hviezda, herečka a producentka Selena Gomez sa v posledných rokoch stala aj známou bojovníčkou proti stigme, ktorá sa spája s duševnými chorobami. Pre CNN povedala, že práve komunikácia o duševnom zdraví jednotlivca je dôležitá a preto je „odhodlaná byť katalyzátorom pozitívnych zmien.“

Miesto, kde ľudia pochopia, že nie sú sami

Selena už dávno nie je malou disneyovskou hviezdou, ktorá by nemusela riešiť otázky bežného života. Začala sa zaoberať naozaj širokým spektrom problémov, ktoré trápia dnešnú populáciu. Najnovšie spojila sily so svojou mamou Mandy a šéfkou organizácie The Newsette Daniellou Piersonovou, aby vytvorili mediálnu spoločnosť, ktorá dostala pomenovanie Wondermind/Úžasná myseľ. Ide o platformu pre duševné zdravie, ktorá sa má spustiť vo februári 2022.

Všetky tri priznali, že majú spoločný problém – nedarilo sa im nájsť bezpečný online priestor, kde by sa mohli každodenne zaoberať povznášajúcim obsahom o duševnom zdraví. „Som taká nadšená z Wondermind, pretože chcem, aby tu bolo miesto, kde sa ľudia stretávajú a chápu, že nie sú sami,” povedala Selena vo videu.

Každá z nich mala nejaké problémy

Popová hviezda sa ani v minulosti nehanbila verejne diskutovať o svojom duševnom zdraví. Nedávno dokonca priznala, že jej diagnostikovali bipolárnu poruchu. Pre CNN predtým písala o tom, že je „veľkou zástankyňou detoxikácie sociálnych médií“ či terapie.

Jej matka v rámci projektu odhalila, že 20 rokov žila s myšlienkou, že má bipolárnu poruchu, no nakoniec sa zistilo, že jej len lekári zle diagnostikovali poruchu pozornosti s hyperaktivitou. Piersonová sa vo videu taktiež otvorila a povedala, že sa od útleho detstva zaoberala obsedantno-kompulzívnou poruchou.

Vaša myseľ je ako sval

Platforma Wondermind sa bude sústreďovať na duševnú kondíciu a poskytne každodenné cvičenia, ktoré môžu ľudia robiť na posilnenie svojho duševného zdravia. „Vaša myseľ je skutočne ako sval a treba na jej pracovať každý jeden deň. To si vyžaduje obsah a nástroje a my sme šťastné, že vám to môžeme poskytnúť,“ povedal Piersonová.

Podľa hovorkyne Wondermind Meredith Sidmanovej uvedú na trh v rámci projektu aj fyzické produkty, ako je napríklad časopis, ktorý bude obsahovať rôzne kreatívne výzvy. Stránka tiež naznačuje spustenie podcastu, ktorý bude slúžiť ako platforma pre ostatných. Dostanú možnosť, aby sa podelili o svoje problémy v oblasti duševného zdravia. Teefeyová bude hostiteľkou podcastu a rozhovorov s významnými psychiatrami, športovcami či celebritami.

Zdroj: dobrenoviny.sk

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame