Skvelá správa pre fanúšikov Red Hot Chili Peppers! Svetoznáma kapela prvýkrát zavíta na Slovensko

Dlhoročné sny slovenských fanúšikov Red Hot Chili Peppers sa po desaťročiach naplnia. 12. júna budúceho roka legendárna americká skupina zahrá vôbec prvý koncert na Slovensk, a to na futbalovom štadióne Tehelné pole v Bratislave v rámci nového mestského festivalu s názvom Lovestream Festival. Ide o festival, ktorý má spojiť tie najlepšie domáce kapely a svetové mená.

Na štadióne skupina zahrá v tradičnom zložení a dokonca opätovne s gitaristom Johnom Frusciantem, ktorý sa po viac ako desiatich rokoch vrátil do zostavy. Anthony, Flea, Chad a navrátilec John Frusciante využili obdobie pandémie naplno a venovali sa tvorbe nového albumu, ktorého oficiálne vydanie je naplánované na začiatok mája. Slovensko tak bude medzi prvými krajinami na svete, ktoré budú počuť aj čerstvé novinky naživo.

„RHCP nikdy neboli viac nadšení a vzrušení ako v prípade tohto pripravovaného turné. Nezaujíma ich uspokojenie sa s minulými poctami, oceneniami či komerčným úspechom. Toto je misia a ich cieľom je prebudiť tých najmocnejších duchov a vydať zo seba všetko, čo v nich je,“ píše sa v oficiálnom stanovisku k pripravovanej koncertnej šnúre. Predaj vstupeniek na bratislavský koncert začne už 15. novembra.

Zdroj: dobrenoviny.sk

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame