Som hrdý, že môžem reprezentovať britskú hudbu. Povedal Harry Styles a ovládol BRIT Awards

Začiatkom roka je celý hudobný priemysel na nohách. Všetci pozorne sledujú udeľovanie cien Grammy a BRIT Awards. Kým americkej hudbe kraľuje Beyoncé, tej britskej bývalý člen One Direction.

Až tri prestížne ceny si predchádzajúci večer z O2 Arény odniesol z BRIT Awards Harry Styles. Je umelcom roka. Zároveň zvíťazil v kategórii album roka (podobne ako na Grammy) a jeho skladba As It Was, ktorú poznáš aj z nášho éteru, je ocenená tiež. Vo svojej ďakovnej reči spomenul nielen svoju rodinu, ktorej je vďačný za podporu, trpezlivosť a lásku, ale zároveň vyzdvihol britskú hudbu a jej kvality. “Nesmiem zabudnúť na moju mamu, ktorá ma prihlásila do X Factora a zmenila mi tým život,” dodal Harry.

Londýnskou O2 Arénou zaznelo aj meno Beyoncé, ktorá má doma na poličke už 32 cien Grammy, no z Britských ostrovov si teraz môže vystaviť aj túto prestížnu cenu. Vlastne dve. Vyhrala v kategórii najlepší zahraničný interpret a najlepšia zahraničná skladba (Break My Soul).

Najlepším producentom je podľa profesionálneho hudobného združenia British Phonographic Industry DJ David Guetta. Z nášho éteru ti je dobre známa aj Becky Hill, tú ocenila porota v kategórii najlepší tanečný počin.

Pódium patrilo aj Samovi Smithovi a Kim Petras. Dvojica získala za skladbu Unholy Grammy za najlepší duet a niet sa preto čudovať, že organizátori večera v Londýne im dali priestor aj ako účinkujúcim. Svojej povesti toto duo nezostalo nič dlžné a opäť predviedlo famóznu šou.

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame