Splnila, čo sľúbila. VÍŤAZKA Eurovízie ohlásila európske TURNÉ!

Prvá žena v histórii najväčšej pesničkovej súťaže, ktorá ju vyhrala dva razy, sa v rámci svojej koncertnej šnúry zastaví vo viacerých európskych mestách. “Som vzrušená z toho, že vám čoskoro budem môcť ukázať svoj vlastný vesmír,” tvrdí.

Tridsaťdeväťročná speváčka sa plánuje zastaviť už túto jeseň v trinástich krajinách starého kontinentu. Slovensko a ani Česko súčasťou jej turné nie je, najbližšie to budeme mať do Poľska. Ak si chceš urobiť výlet a spoznať aj iné krajiny, autorka hitu Tattoo vystúpi aj vo Švédsku, Holandsku, Dánsku, Fínsku, Nórsku, Belgicku, Lotyšsku, Litve, Estónsku, vo Veľkej Británii aj Írsku.

Švédska rodáčka po prvýkrát vyhrala Eurovíziu v roku 2012, so skladbou Euphoria. Tento rok zabezpečila pre svoju krajinu v poradí už siedme víťazstvo. Práve vďaka tomu sa hostiteľskou krajinou nadchádzajúcej Eurovízie stane Švédsko. V roku 2024 pritom uplynie presne 50 rokov, čo Eurovision Song Contest vyhrala švédska kapela Abba so skladbou Waterloo… Podľa niektorých náhoda, podľa iných nie…

Turné, ktoré dostalo príznačný názov Tattoo Tour, sa začne koncertom v írskom Dubline 7. novembra a posledný koncert, v litovskom Kaunase, je na programe 1. decembra. Vstupenky na jednotlivé koncerty budu v predaji od 26. mája.

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame