Thom Artway pokračuje v českej tvorbe a s novým singlom „Buď se mnou“ vydáva tanečný videoklip, kde neistotu strieda optimizmus a nádej

Obľúbený a uznávaný pesničkár, spevák a skladateľ, držiteľ ceny Anděl Thom Arthway v minulosti tvoril svoje piesne výhradne v angličtine. Počnúc spoluprácou s Universal Music zahájil kapitolu českej tvorby singlom „Nezapomenout“, a pokračuje optimistickou novinkou „Buď se mnou“. Novú pieseň sprevádza tanečný videoklip z dielne režiséra Ondřeja Kudyna. Pop-rocková skladba vzišla zo staronovej spolupráce s producentom Lukášom Chromkom, ktorý je okrem iného podpísaný aj pod najväčším hitom speváka: „I Have No Inspiration“. „Lukáš ma veľmi dobre pozná a ja mu verím. Tentokrát sme sa snažili nájsť zase o niečo iný zvuk než to, načo sú poslucháči zvyknutí. Snáď sa nám to podarilo!“ upozorňuje na novú nahrávku Thom.

Cesta k piesni „Buď se mnou“ nebola vôbec jednoduchá a k euforickej nálade viedla cez „covidovú beznádej“. „Pieseň reflektuje moje pocity v období, kedy bolo pre pandémiu všetko zatvorené. Dni, kedy som nevedel, či sa v najbližšej dobe budem môcť stretnúť s ľuďmi na koncerte, alebo ich strávim v akejsi samote doma. A že sa nebudem môcť venovať činnostiam, ktoré ma stopercentne napĺňajú,“ hovorí Thom Artway. „S druhou slohou ale do piesne vstupuje nádej a posúva skladbu do optimistickej roviny,“ dodáva.

Môžeme sa tak tešiť na optimistický videoklip, ktorý sa drží práve spomenutého vývoja textu piesne. „Klip vyjadruje dva extrémy. Nudu, neistotu a zároveň obrovskú eufóriu. Pre mňa ale bude viac optimistickejší, lebo sa všetko snažím brať s nadhľadom. A je to iste aj tým, že v klipe tancujem,“ vraví spevák s úsmevom a vyzdvihuje skvelú premiérovú spoluprácu s režisérom Ondřejom Kudynom. „Divím sa, že som sa s Tomom stretol až teraz. Celú dobu sme susedmi v Prahe a obaja pochádzame z Moravy, takže sme si hneď sadli,“ smeje sa režisér a dodáva: „keď nadhodil klip s choreografiou, tak som neváhal a išiel do toho, pretože mám rád výzvy. Tom si zamakal, všetko vyšlo skvele a z výsledku mám radosť. Teším sa na ďalšiu spoluprácu.“

Práve tanečnú kreáciu, ktorú Tomáš v klipe spolu s ďalšími tanečníkmi predvádza, má na svedomí charizmatická tanečníčka a choreografka, Monina Nervlá. „Bola to výzva napriek tomu, že som nikdy nechodil do tanečnej. A bolo to super! Veľmi som si to užíval. Veľká vďaka patrí Monine, ktorá ma dokázala rozhýbať,“ uzatvára s nadšením 28-ročný spevák.

Novinku Buď se mnou už počúvaš aj vo vysielaní Dobrého rádia.
Spusti stream »

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame