Tomu sa hovorí rekord! Alan Murín s novinkou boduje na YouTube. Vznikla náhodou

Za dvadsaťštyri hodín získala skladba Cesta je cieľ 138-tisíc vypočutí na Spotify a patrí medzi top trendy na YouTube. Alan zo svojho ostatného albumu ponúka svojim fanúšikom ďalší singel a zamiluješ si ho určite aj ty. Ten najnovší vznikol v spolupráci s francúzskym producentom a youtuberom Ysosom.

S iniciatívou prišiel práve francúzsky umelec. Ysos vyhľadáva totiž náhodných umelcov a nadväzuje s nimi spoluprácu. Celý priebeh vytvorenia je zachytený na YouTube Ysosa, kde môžeme sledovať, ako roztočí glóbus a jeho prst pristane na Slovensku.

„Vyžrebujeme jednu krajinu spomedzi viac ako 190 krajín sveta. V tejto krajine sa pokúsime nájsť jedného rapera alebo raperku. Skontaktujeme ho a ponúkneme spolučnú skladbu. Uvidíme, čo z toho vznikne,“ vysvetľuje v úvode videa Ysos. Samotný producent priznáva, že urobil svoju verziu konceptu, ktorú videl na sociálnych sieťach u herca a hudobníka Connora Pricea. „Slovensko je bomba, lebo viem, že vo východných krajinách majú naozajstnú rapovú kultúru. Slovensko ma nadchýna! Ďakujem, glóbus, ďakujem!“ pokračoval YouTuber vo svojom videu. Pri vyhľadávaní konkrétneho umelca sa stretol so zamieňaním slovenských a českých umelcov. Napokon, Alana Murina našiel cez TOP 50 umelcov v streamingoch na Spotify, overil si, že je zo Slovenska a oslovil ho cez Alanov Instagram.

Kým sa však podarilo samotnú skladbu zrealizovať, trvalo to trochu dlhšie ako samotný producent predpokladal. „V čase, keď ma Ysos oslovil, som práve vydal album, nakrúcal jeden videoklip za druhým, mal som veľa koncertov a okrem toho, poznáte koniec roka. Všetko sa posúvalo,“ povedal Alan Murin„Nechcel som spojlovať. Keď mi Alan poslal včera večer skladbu, nepočúval som prílohu. Nič som nerobil,“ povedal Ysos vo videu tesne predtým, ako sa spojil so slovenským hudobníkom telefonicky. V spoločnom rozhovore Alan prezradil, že jeho rýchla odpoveď vychádza z jeho aktuálneho nastavenia, kedy sa snaží osloviť umelcov zo zahraničia na spoluprácu, a že vie, aké frustrujúce môže byť, keď sa snažíte niekoho osloviť a on sa veľa pýta na to, kto vlastne ste: „Bol som tomu veľmi otvorený. Pozrel som si tvoj kontent. Máš tam veľmi dobrý obsah, veľmi dobré beaty. Tak som si povedal: Prečo nie?

„Téma skladby Cesta je cieľ je o tom, že aj keď padneme na dno, pozriem sa ti do očí a poviem, že som šťastný, pretože toto ešte nie je koniec,“ vyjadril sa A. Murin. V tomto zmysle je pripravený aj videoklip ku skladbe. V ňom sa v obrazoch vraciame k doterajšiemu priebehu kariéry slovenského umelca. Alan, ako mnohí súčasní umelci, začínal vo svojej izbe s ponožkou na mikrofóne. Zároveň vidíme, že súčasťou jeho cesty bola aj práca v obchode s bicyklami, stavebninami, práca barmana či barbiera. V druhej polovici videa už vidíme Alana v profesionálnom štúdiu a na koncertoch s fanúšikmi. Ako je však o Alanovi dobre známe, neustále na sebe pracuje a už teraz sa jeho fanúšikovia môžu tešiť na novinky, ktoré pre nich pripravuje.

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame