Túto verziu skladby Let It Go musíš počuť! Je lepšia ako originál

Keď v novembri roku 2013 prišiel do kín film Ľadové kráľovstvo (Frozen), v štúdiu Walta Disneyho netrpezlivo čakali na prvé čísla návštevnosti. Animák sa stal hitom v priebehu pár hodín. Pútavý príbeh, ktorý zaujme aj dospelých, vtipné dialógy a nadčasové skladby poznajú všetky generácie.

Príbeh dvoch sestier, princezien Anny a Elsy, je inšpirovaný rozprávkou Hansa Christiena Andersena Ľadová kráľovná z roku 1844. Dodnes je jedným z najúspešnejších animovaných filmov štúdia Disney (zarobil viac ako 1,3 miliardy dolárov). Právom sa mu v roku 2014 ušli aj dve sošky Oscara. Film od režisérskeho dua Jennifer Lee a Chris Buck sa stal najlepším animovaným filmom a titulná skladba Let It Go vyhrala v kategórii najlepšia filmová pieseň.

Práve tá bola prespievaná do viac než 25 jazykov po celom svete a jej tvorcovia, manželia Kristen a Robert Lopezovci, zverili pôvodnú verziu muzikálovej speváčke z Broadway, Idine Menzel. Už takmer 10 rokov si ju spievajú dievčatá a chlapci na celej zemi a počet všetkých cover verzií je v súčasnosti ťažké odhadnúť.

Internetom však momentálne koluje jedinečná verzia v podaní detského speváckeho zboru a tradičných zvukov Afriky. O tie sa postaral americký spevák s nigérijskými koreňmi Alex Boyé. Zimomriavky na tele však navodí detský spevácky zbor One Voice Children’s Choir. Je to niečo, čo jednoducho musíš počuť!

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame