V tejto dedine navrhujú vianočné osvetlenie deti. Ulice vďaka ním zdobí vianočný dinosaurus aj dvojnohý sob

S nápadom prišli miestni minulý rok, keď kvôli pandémii takmer nemali na uliciach žiadnu vianočnú výzdobu.

Osvetlenie v škótskej dedine. — Foto: ZÁKLADNÁ ŠKOLA V NEWBURGHU

Malé škótske mestečko Newburgh sa minulý rok preslávilo vďaka svojmu nezvyčajnému vianočnému osvetleniu na uliciach. Tradičné svietiace vločky či snehuliakov vymenili za vianočné svetlá, ktoré navrhli miestni školáci. Na uliciach sa tak objavil svietiaci tancujúci stromček, nezvyčajný dvojnohý sob či veselý tučniak.

Tento rok sa aj napriek pandémii rozhodli v tradícii pokračovať, a tak na ulicu pridali nové diela miestnych školákov – vianočného dinosaura a dúhu, ktorá symbolizuje nádej. „Dúhu predstavuje počas pandémie nádej a k tomu som do oblakov dopísala rok 2020.  Pomyslela som si, že by bolo pekné, keby všetky deti na tie zvláštne minuloročné Vianoce spomínali vďaka dúhe v dobrom zmysle,“ prezradila pre BBC siedmačka Lois Murryaová. Druhým víťazom sa tento rok stal druhák Arlo Nicol, ktorý navrhol zeleného dinosaura zamotaného vo vianočných svetielkach.

„Je to skvelý komunitný projekt a všetky deti sú vždy veľmi nadšené, keď môžu navrhnúť svoje nápady,“ uviedla riaditeľka základnej školy Susan Ewingová. S nápadom prišli minulý rok, keď hrozilo, že kvôli pandémii starosta vôbec nevyzdobí ulice malého mesta. Komunita sa spojila a spoločne vytvorili projekt, vďaka ktorému všetci aspoň na chvíľu zabudli na neľahké pandemické časy. Špeciálnym vianočným osvetlením sa inšpirovala aj základná škola v Londýne, ktorá ulicu ozdobila až 21 výtvormi, ktoré navrhli študenti. Na londýnskej ulici objavíte vysvietený vianočný ananás aj anjela v sukni.

Zdroj: dobrenoviny.sk

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame