VIDEO: Peter Cmorik sa dal na folklór. Na jeho prevedenie piesne Na Kráľovej holi tak ľahko nezabudneš

Garantujeme ti zimomriavky.

Slováci milujú folklór, ľudové umenie, tradície a staré zvyky. Aj preto vznikajú akcie, ako je Folklór vo fraku – jedinečný hudobný projekt, ktorý prináša netradičné spojenie známych hlasov pôsobiacich mimo folklórneho žánru so slovenskou ľudovou piesňou. Súčasťou koncertu je aj Peter Cmorik, no na pódiu so symfonickým orchestrom môžeš počuj aj Katku Knechtovú, Adrianu Kučerovú či Filipa Tůmu

Ukážku koncertu prišiel do Telerána predviesť Peter Cmorik, ktorý svojím nezameniteľným hlasom zaspieval známu ľudovú pieseň Na Kráľovej holi.

zdroj: https://www.instagram.com/p/CgXCEGvA-uN/

Koncert Folklór vo fraku už bol na Zemplínskej Šírave, najbližšie príde do Banskej Bystrice a napokon aj do Bratislavy. „Je to pre mňa hudobne veľmi zaujímavé podujatie. Pôjde o ľudové piesne prerobené pre symfonický orchester. Teším sa, že ja si zaspievam východoslovenské pesničky. Milujem folklór. A čím som staršia, tým ho mám radšej, a tým viac ma fascinuje. Máme byť na čo pyšní, pretože naše piesne sú prekrásne. Každý kraj má tie svoje. A vôbec to nie je jednoduchý žáner, spievať ľudové piesne je pre mňa vždy pocta,“ doplnila ďalšia hviezda akcie Katarína Knechtová.

autor, zdroj: Dobré noviny
titulná foto:  SITA, Facebook – Peter Cmorik, pcband.sk

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame