VIDEO: Tomu sa hovorí profesionalita. Huslista odohral koncert napriek prasknutej strune. Takto situáciu vyriešil

Niekedy si skrátka musíme povedať „šou musí pokračovať“ a to za každú cenu. V takejto situácii sa ocitol aj huslista Ray Chen, ktorý sa s ňou popasoval naozaj so cťou. Chen, známy svojou vášňou pre hudbu a obrovskou energiou, premenil to, čo mohlo byť potenciálnou katastrofou, na príjemný moment pre všetkých, ktorí si prišli vychutnať koncert orchestru z amerického Seattlu. Informoval o tom portál My Modern Met.

Keď Ray na pódiu predvádzal svoje sólo Čajkovského husľového koncertu, jedna z jeho husľových strún pod tlakom sláčika náhle praskla. Chen ​​nedokázal zamaskovať svoje prekvapenie, takže všetci z jeho výrazu v momente vedeli, čo sa udialo. Namiesto toho, aby skončil, huslista odhodlane pokračoval. Svojím pohľadom skontroloval dirigenta Ludovica Morlota. Následne si plynule vymenil nástroj s neďalekým huslistom a v hre opäť pokračoval.

Počas hry stihol Chen ešte podať balíček nových strún huslistke Mae Lin, ktorá celú situáciu zachránila a o husle sa pohotovo postarala priamo na javisku. Chen sa tak mohol opäť vrátiť k svojim vlastným husliam a plynulo dokončil zvyšok koncertu. Na záver ešte svojim gestom pohotovo zavtipkoval, čím si od publika okrem potlesku vyslúžil aj zborový smiech. Uznanie podľa neho patrí aj dirigentovi Morlotovi a členom symfonického orchestra za schopnosť spojiť sa, vymyslieť rýchle riešenie a nepokaziť vystúpenie. Pozrite si Chenovu profesionalitu pri vystúpení aj vo videu:

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame