Vypočuj si nového Yaela medzi prvými! Klipom všetkých šokoval

Za sebou má poriadne turbulentný rok! Okrem hudby či herectva sa mladý interpret naplno venoval rôznym projektom, ktoré ho časovo úplne zamestnávali. Aj napriek tomu stihol nahrať sklabu “MY”, ktorú venoval svojej malej dcérke a už vtedy sa rozhodol, že s novým rokom prídu aj nové životné zmeny. V novej skladbe “Už navždy” preto vystrojil svojmu starému “ja” pohrebný obrad, v ktorom poukazuje na zmysel svojho života!

Yaela netreba špeciálne hudobne predstavovať, keďže jeho fanúšikovia si už zvykli, že čo skladba, to hit. Túto vetu doslova podčiarkujú čísla views pod jeho každým videoklipom, či čísla listeners na jeho streamovacích platformách. Po skladbe “MY”, ktorú venoval svojej dcérke Nei otvoril nový rok ďalšou skladbou, kde sa samotné dievčatko vyskytlo v hlavnej úlohe. Okrem nej sa vo videoklipe ukázala aj jej mama Veronika Nízlová. Celkový vizuál mala na starosti jeho dvorná produkčná rodina Illuminate pod vedením režiséra Martina Mika. “ V klipe som chcel opísať a explicitne znázorniť ťažké obdobie, ktoré Matúš prežíval minulý rok. Preto sme mu vystrojili doslova pohreb.  Nea,  jeho dcérka je symbolom svetla v jeho živote, preto nesmela v klipe chýbať. A aj keď na prvú nejde o najpozitívnejší klip, myšlienka a finálny výsledok je. Veď asi všetci sa niekedy cítime ako na vlastnom pohrebe, no príde niekto  – niečo, čo nám to svetlo ukáže. A toto sme chceli pretaviť do obrazov k silnému textu, ktorý Matúš napísal”, vysvetľuje myšlienku vizuálu režisér Martin Miko z Illuminate. 

Okrem samotnej skladby, ktorá znázorňuje vlastný pohreb a znova nájdenie seba samého mu komparz zahrali jeho blízki kamaráti, takže aj samotné natáčanie bolo veľmi emotívne. Potom ako ho “pochovajú “ v truhle k nemu pristúpi svetlo jeho života a tú práve znázorňuje Nea.

Pohrebného ceremoniálu a rolu farára sa zhostil Maxo Šrámek, známy z hudobných produkcii pre Majka Spirita či rôznych umelcov. Smútočnú výzdobu pripravil známy uchovávateľ spomienok cez odtlačky,  Tomáš Stríž z pohrebníctva TOPA Memories.  Matúš sa v posledných záberoch ukáže so svojou dcérou v čiernej róbe, ktorú mu na mieru pripravil jeden z aktuálne najznámejších mladých návrhárov Lukáš Krnáč. Aktuálne Yael, víťaz ocenenia Objav roka 2021  Ruka Hore Awards  plánuje ďalšie skladby, ktoré ma zvukovo na starosti ako aj jeho aktuálnu novinku hudobný producent Maxo Mikloš alias Lil Max. “Mal som ťažký rok, najmä po tej pracovnej stránke. Som rád, že som si utriedil priority a že môžem viac času tráviť so svojou dcérkou, ktorá je mojim svetlom života ako je to zobrazené aj vo videoklipe. Je pre mňa všetkým ako počuť v texte skladby, preto chcem aby vedela, že “zostane v mojom srdci ako princezná Arabela, už navždy“. Verím, že ľudia pochopia metaforicky tento klip a že si z neho niečo vezmú aj pre seba. Predsalen je dôležité mať vo svojom živote svetlo, ktoré nás ženie vpred”, uzatvára Yael. 

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame