Z našej Katky je KATA! Vypočuj si jej hudobný debut

Herečka, speváčka a naša moderátorka Katarína Andrejcová, vystupujúca pod umeleckým menom KATA, predstavuje svoj prvý autorský singel Nová éra nepokoja.

V skladbe spojila svoje herecké a hudobné talenty s odkazom na prežívanie prítomného okamihu a vášnivej letnej lásky. Pieseň vznikla vďaka spolupráci s hudobným producentom Maxxom Miklošom, ktorý je známy tým, že dokáže kreatívne zhmotniť a podčiarknuť hudobné predstavy umelcov, čo sa v tomto prípade opäť podarilo. Spojenie poetického textu, ktorého autorkou je samotná speváčka, vytvára spolu s moderným popovým zvukom príjemnú atmosféru letných dní. “Nová éra nepokoja je príbeh vášnivej lásky. Keď sa človek zaľúbi náhle a nečakane, stratí rovnováhu a je úplne pohltený novými emóciami. Aj keď tuší, že to nemusí byť navždy, chce tomuto pocitu podľahnúť a žiť pre prítomný okamih, ” dodáva KATA.

Spolu so skladbou prichádza aj vizuálne pútavý a tematický videoklip. Tým, že speváčka pôsobí už roky vo filmárskom prostredí, vybrala si na spoluprácu svojich dlhoročných kolegov a priateľov. Režisérom videoklipu je slovenský filmový režisér Roman Chrappa, o kameru sa postarali Lukáš Kačerjak a Martin Remeň, ktorí sa už roky podieľajú na slovenských aj zahraničných filmových produkciách. Jednu z podôb vášnivej lásky a jej vzplanutia vo videoklipe pripravili aj fantastickí tanečníci z tanečnej skupiny NOIR, Dominika Malenovská a Dávid Bosák.

“Išlo o veľmi príjemný, vzájomne inšpiratívny proces, kde mal presne tak, ako pri tvorbe filmu, každý svoj osobitný vklad. Klip je postavený na súhre kontrastov, metafor, poetických obrazov a rôznorodých pohľadov na túto tému, nejde teda o úplne tradičný popový videoklip. Môžeme v ňom sledovať príbeh ženy v nočnom pokušení, dennom zalúbení, ale aj v galérii lások, kde sa človek musí rozhodnúť, ktorým smerom a s kým chce ísť, pretože láska má veľa podôb,” spomína KATA.

Talentovanú KATU môžeme poznať aj ako herečku z viacerých slovenských divadelných dosiek, seriálov a dokonca aj oceňovaných zahraničných filmov. Svojím autorským debutom pridáva k svojej hereckej profesii aj tú spevácku. Momentálne sa pripravuje na nahrávanie ďalších skladieb v štúdiu, na ktoré sa môžeme tešiť už čoskoro.

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame