Zahrali sme ju EXKLUZÍVNE ako prví! Super nová ALYA je tu aj s videoklipom

Mladá a talentovaná interpretka ALYA, ktorá už približne rok pôsobí pod ILLUMINATE, priniesla do hudobného sveta nejednu vydarenú skladbu. Jej najnovším počinom je hyperpopový singel SUPERNOVA.

Novinka vychádza aj s videoklipom. Vizuálne spracovanie i lyrická zložka skladby charakterizujú ľudskú rozmanitosť a jedinečnosť prostredníctvom snov a túžob, ktoré si každý z nás v sebe nesie.

Interpretka ALYA prezradila, že pri tvorbe bola inšpirovaná skúsenosťami a zážitkami z detstva. Pod hudobnú tvorbu sa podpísal producent Matej „Maxo“ Mikloš. „Som presvedčená o tom, že v odlišnosti a rozmanitosti sa skrýva sila. Individuálna, rovnako ako aj kolektívna. No nie vždy som žila v tomto presvedčení. Ako malé dievča som sa snažila byť kýmkoľvek, len nie sama sebou. No verím, že ako Alya stále dokážem splniť môjmu mladšiemu JA tie najväčšie sny a túžby. Toto je SUPERNOVA. Venujem ju všetkým, ktorí sa boja zažiariť, pretože majú obavy, že budú príliš vyčnievať z davu a svojim svetlom oslepia ostatných,“ uzatvára ALYA.

Čo je hyperpop? Ide o hudobný žáner, ktorý vznikol v posledných rokoch a výrazne sa odlišuje od tradičných hudobných žánrov. Je charakteristický svojou experimentálnosťou, kombinovaním rôznych hudobných prvkov a digitálnou estetikou. Popularitu si získal hlavne v online komunite a na platformách ako SoundCloud, YouTube a TikTok. Hudobní umelci ako SOPHIE, 100 gecs, Arca a Rina Sawayama sú medzi významnými predstaviteľmi tohto žánru.

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame